Про це повідомляє прес-служба громадської організації.
«Люди, справедливо обурені несправедливими та нищівними тарифами й цінами на газ для населення, активно й наполегливо вимагають їх скасувати. Ми підтримуємо їх і допомагаємо достукатися до влади всіма можливими дієвими методами, тому й ініціювали цю Електронну петицію. Наші вимоги ми вмотивували просто: має бути, нарешті, реакція на висновки Робочої групи парламенту з перевірки тарифів. Ці висновки абсолютно чітко підтвердили, що, по-перше, газу власного видобутку достатньо для задоволення комунальних потреб; по-друге, інформація щодо обсягів використання імпортованого газу є завищеною щонайменше вдвічі. Крім того, майже в 2 рази завищені норми споживання тепла, і вони також потребують термінового перегляду», – стверджує Максим Гольдарб.
За його словами, в Уряді Яценюка досі не дали відповіді на ключові питання експертів галузі: чому в Прогнозному балансі надходження та розподілу природного газу не відображено двократного зменшення норм споживання газу тим, у кого немає лічильників; чому не враховано зменшення обсягів споживання природного газу в зв’язку з анексією Криму та проведенням антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, наслідком чого, безперечно, став спад промисловості й використання газу.
Як підрахували спеціалісти «Публічного аудиту», на сьогодні розумна вартість газу, без збитків для газодобувних компаній, – на рівні 2900 грн. Так, закупівельний тариф природного газу ПАТ «Укргазвидобування» становить 1590 грн (без ПДВ); послуги з транзиту обходяться в 656,2 грн (без ПДВ); тариф на постачання — 90,30 грн; додаємо ПДВ та цільову надбавку й отримаємо вартість газу, близьку до 2 900 грн за тисячу кубів.
«Різниця між 7200 і 2900 йтиме НАК «Натофгаз України» для покриття її дефіциту. І Уряд вперто не хоче пояснювати, чому цей дефіцит має покриватися саме з кишені людей, – не вони його спричинили», – вказує керівник «Публічного аудиту».
«Ми не розуміємо, чому 3,5 місяці тому депутати-учасники Робочої групи, а це представники абсолютно всіх фракцій парламенту, поставили свій підпис, тобто повністю погодилися з тим, що ціни газ встановили без належного обґрунтування, і на тому справа застопорилася. Ось уже півроку українське населення має переплачувати величезні суми, які з початком опалювального сезону взагалі стануть космічними й заженуть людей у тарифну кабалу. Наполягаємо, що треба терміново провести додаткові розрахунки тарифів. І перед тим, як змушувати людей платити непомірні тарифи, пропонуємо розібратися й оприлюднити об’єктивну структуру споживання газу та його видобутку», – говорить активістка «Тарифної мобілізації» Олександра Горова.
«В умовах, коли підвищення тарифів на газ відбулося на 600%, на електроенергію – на 48%, на тепло – на 71,8%, на воду – до 58%, а соціальні гарантії збільшилися всього-на-всього на 13%, державна політика нехтує соціально-економічним захистом людей, видатки яких в рази перевищують їх доходи. І якщо раніше люди хоч якось рятувалися своїми заощадженнями, то зараз і ті вичерпуються. Як наслідок – неминуча криза неплатежів, рівень яких, за розрахунками, експертів, у зимовий період можуть сягнути чи не 50 %», – резюмує Максим Гольдарб.
Джерело: socportal.info