Президентська партія вибрала до свого керівного органу колишнього члена фракції Партії регіонів, який голосував за закони 16 січня

За підсумками останнього з’їзду, на якому злилися «Удар» та «Блок Петра Порошенка «Солідарність», більшістю медіа залишився непоміченим один скандальний момент.

У ході з’їзду обговорення одного з останніх питань порядку денного — обрання складу Центральної ради партії — викликало обурення в нардепа групи «Удар» фракції «БПП» Валерія Пацкана. У переліку з 50 осіб, який зачитував Юрій Луценко, значився, зокрема, Владислав Атрошенко, що голосував за закони 16 січня. І після запитання Луценка: «Чи є заперечення стосовно членів ради?» Пацкан нагадав про колишнього регіонала. «Наскільки я знаю, Атрошенко ніколи регіоналом не був. І зараз він — член «Блоку Петра Порошенка», — відповів Луценко.

Та чи правду сказав він? Про це газета «Експрес» розпитувала директора Центру політичних студій та аналітики Віктора Тарана.

— Почнімо з головного: Атрошенко — екс-регіонал чи ні?

— Атрошенко не був членом Партії регіонів, однак входив до фракції ПР у період з 12 грудня 2012-го по 20 лютого 2014 року. Притім слід враховувати, що парламентська фракція — це сила, яка у Верховній Раді відстоює та реалізовує програму політичної партії. Відповідно,
парламентська фракція працювала над реалізацією програми Партії регіонів та Віктора Януковича. Тому де-факто Атрошенка можна зараховувати до колишніх членів команди Партії регіонів.

До того ж, офіційно зафіксовано, що він голосував за закони 16 січня, які призвели до перших жертв на Грушевського під час так званого вогняного Водохреща, а також до подальшої ескалації конфлікту на Майдані. Тому він за свої дії повинен нести повну політичну відповідальність.

— Чи припустимо включати таких осіб до складу керівного органу партії, яка прийшла до влади завдяки революції?

— Політична партія сама вирішує — кого включати. І правом Порошенка було додати до керівництва «Солідарності» й людину, котра голосувала за закони 16 січня. Однак виборці повинні такі факти фіксувати й самі робити висновки, чи справді ця політсила живе за новими принципами.

— А що загалом відомо про Атрошенка?

— Він ще під час останніх виборів до Верховної Ради, в яких брав участь як самовисуванень, мав підтримку «БПП». Планувалося, що цей політик увійде до складу фракції Президента, однак у коаліційній угоді прописали, що люди, які голосували за закони 16 січня, не можуть стати членами коаліції. Тож Атрошенко залишився позафракційним. Тим не менш, він постійно голосував за всі ініціативи глави держави.

— Чому саме задля входження обговорюваного політика в керівний орган партія Порошенка ризикнула своєю репутацією?

— В Атрошенка — дружні взаємини з багатьма представниками президентської політсили, зокрема, і з Луценком, і з самим Петром Олексійовичем. Це не так дивно, як може видатися на перший погляд. Порошенко ж працював міністром економічного розвитку та торгівлі в уряді Януковича. Тому ми повинні не забувати, що наші теперішні очільники країни мають давні стосунки й доволі тісні зв’язки з представниками старої системи: й особисті, і політичні, і бізнесові. Звичайно, це відображається на їхніх діях.

Ірина КОВАЛЕНКО

Джерело: m.expres.ua

Предыдущая статьяТаємні банківські рахунки Порошенка
Следующая статьяКличко: У меня есть 2 зама, 4 из которых лежат в кабинете