Чи мусять копи відповідати за раніше написані пости у соцмережах?

Одеса – Серед одеських поліцейських блогери виявили прихильників сепаратистських поглядів. До приходу в поліцію копи розміщували у соцмережах антидержавницькі висловлювання і заклики, стверджують опоненти цих правоохоронців. Самі звинувачені не коментують закиди на свою адресу. Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі ініціював із цього приводу службове розслідування і стверджував, що «посібникам ворога місце за ґратами, а не на держслужбі». Натомість правозахисники вважають, що людину варто оцінювати не за колись висловлені думки (тим більше перепости), а за дії.

Кілька одеських патрульних поліцейських висловлювали свого часу в соцмережах проросійські погляди, підтримували «Антимайдан» та «Беркут» у часи президентства Віктора Януковича. Наразі більшість таких постів видалені, проте блогери встигли викласти у мережу скрін-шоти такої активності нинішніх правоохоронців. Це викликало певну реакцію одеситів і влади в Одесі.

Звинувачені не коментують закиди на свою адресу. А голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі особисто звернувся до голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе з проханням відсторонити цих копів від роботи. За словами екс-президента Грузії, сепаратистам та посібникам ворога місце за ґратами, а не на держслужбі.

У свою чергу Хатія Деканоїдзе пообіцяла ініціювати службове розслідування за результатами якого і будуть ухвалені остаточні рішення.

Мої колеги, з якими я патрулюю, багато хто і волонтерством займався, і має відкриту позицію за єдину країну

Одеський поліцейський Артем Хілініченко про скандал дізнався з інтернету. За його словами, раніше ніхто не звертав особливої уваги на соціальні мережі, тому погляди колег виявлялися вже в ході спільної роботи із охорони правопорядку. Правоохоронець вважає, що краще виявляти та перевіряти такі випадки зараз, бо потім може бути запізно. Особисто з учасниками конфлікту Артем не знайомий, а серед своїх товаришів по службі проявів сепаратизму наразі не помічав. «Мої колеги, з якими я патрулюю, разом навчався та спілкувався, багато хто і волонтерством займався, і має відкриту позицію за єдину країну», – розказує Артем Хілініченко.

Більшість населення все ж таки буде оцінювати їх за результатами діяльності

На думку соціолога, директора Центру «Соціальний моніторинг» Дмитра Дмитрука, поліція – це поки що нова інституція в Україні і тому ставлення до неї у суспільства дуже чутливе. Він вважає, що такі випадки справляють негативний вплив на імідж поліції в суспільстві. Хоча зараз є набагато серйозніші проблеми. «Більшість населення все ж таки буде оцінювати їх за результатами діяльності. Це стосується тих міст, де поліція вже почала працювати. Але для решти, які лише чули про поліцію та ніколи не бачили, такого роду інформаційні приводи будуть формувати негативний образ», – сказав він.

Як зауважив у коментарі Радіо Свобода член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський, треба зважати на те, коли саме нинішній поліцейський робив відповідні записи у соцмережах. Тим більше, якщо це не були дії, а тільки пост, ба більше – лише перепост. Якщо це відбулося задовго до служби у поліції й не було закликів до насильства, повалення конституційного ладу, то переслідувати за думки досить дивно. Людина могла помилятися. Головне – її вчинки зараз, на роботі поліцейського. Якщо в її діях є політика – вона не має бути на службі. А лише за написані раніше й нині видалені пости немає сенсу карати чи вимагати якогось публічного каяття, як це робили у СРСР, вважає Володимир Яворський.

Раніше керівництво патрульної поліції ухвалило рішення відсторонити київського поліцейського Олексія Савкіна за його висловлювання в мережі щодо подій на Майдані під час Революції гідності. А народний депутат, член колегії МВС України Антон Геращенко заявив, що у майбутньому при наборі до Національної поліції сторінки кандидатів у соцмережах перевірятимуть «на предмет їх патріотизму та громадянської позиції».

Джерело: Радіо Свобода

Предыдущая статьяКурс доллара в Украине установил новый рекорд
Следующая статьяСкандал в Виннице: водителя пожарной машины могут лишить прав на полгода