Президент України Петро Порошенко вважає, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом, яка з 1 січня набере чинності, компенсує потенційні втрати від закриття для українських товарів російського ринку. Про це Порошенко написав 12 грудня у Facebook.

«Ми не станемо проситися назад на базар, де панують економічна агресія, політичний шантаж та імперські комплекси. Ми своє заробимо на європейському та інших вільних ринках світу», – наголосив голова української держави.

Порошенко переконаний, що за кілька років Україна надолужить втрати, яких «національна економіка, бюджет держави, соціальна сфера країни і гаманець кожного з українців зазнали від агресивного закриття Росією свого ринку для українських товарів».

Це вже не перша заява президента з цього питання. 2 грудня Порошенко під час візиту до Литви заявив, що Україна не реагуватиме на шантаж Росії щодо набрання чинності Угодою про зону вільної торгівлі з ЄС.

Росія планує з 1 січня 2016 року односторонньо скасувати преференційний режим для України в зоні вільної торгівлі в межах СНД у відповідь на початок функціонування з цього дня зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Із цього приводу тривав тристоронній діалог, але свої розбіжності сторони так і не подолали.

17 листопада президент України Петро Порошенко заявив про надходження ноти від Ради Євросоюзу, в якій ЄС повідомляє про завершення всіх процедур для запуску зони вільної торгівлі з 1 січня 2016 року.

Джерело: Радіо Свобода

Предыдущая статьяНовая пародия «95 квартала» на премьер-министра по мотивам фильма «Перевозчик» взорвала сеть. Смотрим видео
Следующая статьяПіонтковський: «Путін готовий на нові авантюри»