Рівненський театр провів тендер на який не з`вилися  ті, кого запрошували взяти участь. У результаті театрали купили вантажівку на 100 тисяч дорожчу ніж  на ринку. Ілюстрація «Четвертої влади»

У жовтні Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр оголосив про закупівлю вантажного автомобіля. На ці цілі з обласного бюджету виділяли 500 тисяч гривень, що дозволяє застосувати дещо простішу процедуру – запит цінових пропозицій.

Згідно із законом, покупець повинен направити такі запити трьом потенційним продавцям. Театрали стверджують, що саме так вони і зробили, хоч не всі названі фірми це підтверджують. Більше того, жодна з них не взяла участі в тендері. Натомість пропозиції подали дві фізичні особи, одна з яких є директором обласного комунального підприємства.

Як театр вантажівку купував, з`ясували журналісти «Четвертої влади».

ПАТ «Рівне Авто», ТОВ «ВІКЕКСПО», «АІС-РІВНЕ» –  фірми, яким драмтеатр у жовтні цього року, нібито, надіслав запити цінових пропозицій з метою купити у них бувший у використанні вантажний автомобіль. Про це директор тетатру Володимир Петрів повідомив журналістці «Четвертої влади» у відповіді на запит.

Документ 1

Відповідь драмтеатру

Проте у самих торгах участі жодна із цих фірм не брала. Натомість учасниками були Віталія Мовчан та директор КП «Автобаза», автомайданівець Юрій Лалак.

Чому фірми не захотіли продати авто театру? – намагаємося з’ясувати в телефонній розмові, і ось про що дізнаємося:

– в ПАТ «Рівне Авто» стверджують, що взагалі не отримували жодного запиту цінових пропозицій від театру;
– у ТОВ «ВІК-ЕКСПО» повідомляють, що вони таку пропозицію отримували, але відмовились від участі у тендері, адже їх не задовільнили виставлені там умови. Зокрема про гарантію незмінності ціни, бо вони не можуть дати її;
– «АІС-РІВНЕ», що на Київській 102, за словами оператора головного офісу в Києві, не функціонує вже більше року. Тому туди фактично не могли надіслати запит.

У драмтеатрі кажуть, що всім трьом фірмам надсилали запити рекомендованим листом. Показують сам листи і демонструють поштові чеки. За допомогою пошуку поштових відправлень з`ясовуємо, що листи отримали.

2     3

 

Один із запитів  цінових пропозицій  та копії чеків

До речі, індекс фірми «Рівне Авто», за яким надсилали рекомендований лист  – 33018, відрізняється від справжнього – 33027. Можливо, саме тому фірма не отримала запит і, відповідно, не стала учасником тендеру.

Натомість учасниками тендеру були Віталія Мовчан та директор КП «Автобаза», автомайданівець Юрій Лалак.

Без имени-1

Віталія Мовчан та Юрій Лалак. Колаж з фото «Четвертої влади» та з сайту work.ua

Ми запитали в учасників тендеру, звідки вони дізналися про закупівлю і чому вирішили взяти участь.

– Було масово в Інтернеті оголошено за цей тендер. В першу чергу, кошти були виділені. Зрозуміло якщо кошти виділяються на установу то буде проводитись тендер, – розповів директор КП «Автобаза» Юрій Лалак, – Навіть 510 тисяч (саме за стільки він пропонував авто – ред.), якщо перевести на курс, ця сума мене не зовсім влаштовувала, враховуючи об`єм податку який треба було сплатити. Я взяв участь і розчарований в тому, що я програв.

З Віталією Мовчан, яка перемогла на тендеры, запропонувавши суму 498 тисяч гривень, поспілкуватися не вдалося. За номером, вказаним у тендерній документації, слухавку двічі піднімав її чоловік Дмитро (так він представився – ред.). Він розповів, що дізнався про тендер з мережі. Щоправда, який саме ресурс для цього використав, не пам`ятає.

Небюджетна вантажівка за бюджетні кошти

В інтернеті можна побачити чимало оголошень про продаж авто, в якому вказаний нібито мобільний телефон Віталії Мовчан. Проте підписаний номер як Дмитро. Очевидно саме цей чоловік, якого звати Дмитро Омельянчук, постійно займається продажем бувших у використанні автомобілів. Але на тендер подалась його дружина. До речі, на тих же сайтах автопродажу не вдалося знайти жодної інформації про торгівлю автомобілями Юрієм Лалаком.

Знайшли ми і оголошення про продаж саме тієї вантажівки DAF LF 2007 року випуску, яку врешті купив театр. Ціна там не вказана, натомість комп’ютерна система пропонує подібні автомобілі, вартість яких складає в межах 15 500 доларів, тобто близько 390 тисяч гривень, що більш як на 100 тисяч дешевше ніж куплено на тендері.

12351034_10206747247252312_1877641264_n(1)

Скріншот з сайту auto.ria.com, де пропонують придбати схожу вантажівку дешевше

Чому тендер зацікавив громадськість 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук вважає, що авто можна було придбати дешевше

Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук так прокоментував цю закупівлю:

– Увагу до цього тендеру привернув той факт, що за авто було заплачено практично максимально можливу ціну, яка значно вище ринкової. Крім того, як на мене, реальної конкуренції не було, жодна фірма, яку запрошували взяти участь, не прийшла, а свої пропозиції надали лише дві фізичні особи, які навіть не є підприємцями. Одна з цих пропозицій була більша, ніж сума передбачених на закупівлю коштів, тобто по-суті прийнята бути не могла. Прикро, що всі виділені обласною радою кошти витрачені, хоча подібні авто продають значно дешевше. Зекономлені кошти можна було б ефективніше витратити на розвиток нашого театру.

Юристка Громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак вважає, що замовник порушив строк оприлюднення оголошення про процедуру та розкриття.

Мирослава Примак

Юристка Мирослава Примак. Фото «Четверта влада»

– Між оголошенням і розкриттям повинно бути не менше 20 днів, а тут 19 жовтня  і 04 листопада –16 днів, – каже юристка.

«Наша мета була дуже проста – придбати автомобіль»: директор театру

1358791422-random3129-21_01_13

Володимир Петрів каже, що театр придбав вантажівку дешево, але хотілося б купити новіше авто, адже куплене – з 2007 року випуску. Фото «Четвертої влади»

Директор Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру Володимир Петрів  каже, що вантажівка для театру є дуже важливою, а тендер намагалися провести максимально прозоро: оголошували про його проведення на сайті театру, шукали учаників серед тих, хто пропонував подібного роду автомобілі.

– Все що ми в завданні тендерному виписали, такі пропозиції нам і надійшли. Тільки я дуже шкодую, що тільки дві насправді. Хай би їх було більше. Але я знаю, чому люди не хочуть брати участь у тендері. Бо вони не хочуть мати справу з бюджетними коштами, – розповів пан Петрів.

Щодо вартості вантажівки, яку театр міг би купити дешевше,  директор театру повідомив, що авто вони придбали за нормальною ціною. Мовляв, за 500 тисяч купити вантажівку такої якості не просто, адже вона має певні характеристики. Тому дешевше авто їм не підійшло б. На його думку, вартість подібних вантажівок коливається в районі 25 тисяч доларів.

– Є автомобіль за 10 тисяч доларів, але що в ньому є? Яка там потужність? Там дуже багато нюансів насправді, – зазначив директор.

Володимир Петрів не бачить нічого дивного у тому, що один із учасників тендеру пропонував ціну на 10 тисяч більшу за ту, на яку розраховував театр. За його словами, навіть якби вантажівка, яку пропонував директор КП «Автобаза» Юрій Лалак, коштувала дешевше за авто Вікторії Мовчан, театрали відмовилися б від неї, адже автівка пана Лалака старіша.

* * *

Моніторинг закупівель відбувається у рамках проекту Рівненського агентства журналістських розслідувань «За чесний тендер на Рівненщині та Волині», підтриманого Міжнародним фондом «Відродження».

Джерело: 4vlada.com

Предыдущая статьяСаакашвили рассказал о коррупционных доходах и серьезных угрозах Авакова
Следующая статьяПочему Порошенко не реагирует на конфликт Авакова и Саакашвили