Щоби послабити вплив олігархів на ситуацію в Україні, треба усунути привілеї для них.

Про це сказав польський економіст і політик, представник Президента України в Кабміні Лешек Бальцерович.

«Головні проблеми відомі: необхідність стабілізації держбюджету шляхом скорочення витрат, які в Україні просто величезні. Податки, тіньова економіка. Необхідний незалежний центральний банк – думаю, там є досить сильна команда. Ми бачимо початок процесу санації банків.

Хороша економіка – це приватна економіка, приватний сектор, але в рамках, в умовах конкуренції, без привілеїв і монополій. Чим Польща вирізняється? Тим, що ми з самого початку усунули більшість монополій. І завдяки радикальній лібералізації ми не допустили вознесіння олігархів», – підкреслив Бальцерович.

На запитання, що робити з олігархатом, він додав: «Потрібно, насамперед, подивитися, де залишилися привілеї. Усунення привілеїв – правильний шлях. При цьому потрібен комплексний підхід».

На його думку, те, що олігархи тісно вплетені в політичне поле України – це результат відсутності радикальних реформ раніше.

«Але, я повторю, треба подивитися, які привілеї залишилися. Усунути ці згубні можливості – надійний шлях до перемоги над феноменом олігархії. Дуже важливо, щоби доходи в економіці складалися саме в рамках конкуренції», – підкреслив він.

На репліку про те, що Порошенко теж олігарх, Бальцерович відповів: «Для мене приклад олігарха полягає в тому, що людина отримує великий маєток шляхом політичних зв’язків і користується цим майном. І мені здається, що ця дефініція вживається в Україні занадто широко».

«У Польщі раніше теж говорили, що якщо хтось багатий, значить він – олігарх. Стів Джобс – олігарх? Білл Ґейтс – олігарх? Люди домоглися свого статку в рамках конкуренції та завдяки своїм талантам. З іншого боку, один з найбагатших людей планети – мексиканець Карлос Слім – отримав свій статок завдяки політичним зв’язкам і монополії», – сказав він.

«Треба усунути монополію, усувати політичні зв’язки. При цьому треба зміцнювати конкуренцію», – резюмував Бальцерович.

Джерело: akcent.org.ua

Предыдущая статьяНАБУ почало розслідувати «чорну бухгалтерію» регіоналів
Следующая статьяКубив: Соглашение с МВФ еще не подписано