У лютому 2016 року співмешканка голови Нацкомісії регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) Дмитра Вовка купила будинок в селі Іванковичі під Києвом. Вартість маєтку ріелтори оцінюють у 1,5-2 мільйони доларів США, йдеться у розслідуванні Мар»яни Мотрунич для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Маєток раніше належав заступнику голови Верховної Ради та співзасновнику телеканалу Інтер Олександру Зінченку. Площа будинку — майже 800 кв.м., ділянка землі — півгектара. В 2004 році офіційно Зінченко сплатив за маєток 250 тисяч доларів. Нині ріелтори оцінюють ринкову вартість подібного житла у півтора-два мільйони доларів. Чотириповерховий маєток — сусідній з будинками екс-міністра палива й енергетики Юрія Бойко та екс-міністром екології Миколи Злочевського.

1

1

Офіційно нерухомість оформлена на Лілію Сільченко. Сільченко не має і не мала ніколи бізнесу. Її батьки теж не були підприємцями. Де працює пані Лілія — невідомо. Документарного зв»язку між Ліліяєю Сільченко та Дмитром Вовком — майже немає, однак сусіди Сільченко упізнали фотографію Вовка, а журналісти програми пізно увечері зустріли голову НКРЕКП під будинком Сільченко:

1

«- А Ви тут проживаєте?

— Ні. В мене є свій приватний час.»

Про вірогідні джерела доходу для придбання будинку такої вартості — Дмитро Вовк говорити відмовився.

«- А чим вона займається?

— А це не до мене питання.

— Ну Ви ж її знаєте. Чим вона займається, скажіть, будь ласка.

— Я можу мати приватне життя?

— Можете. А Ви можете нам допомогти зв’язатися з Лілією?

— Дякую Вам, дякую Вам.»

Через місяць Нацкомісія міняє формулу ціни на вугілля, яке держава закуповує для теплоелектростанцій. Нова формула отримує назву «Роттердам + доставка». Згідно планам Нацкомісії, вугілля українських виробників купується за ціною палива у нідерландському порті Роттердам ( Південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Більше того, до ціни докинули ще й уявну вартість перевезення з Роттердаму до України та перевалку такого вугілля в порту.

1

2

Проте Україна не завезла з Роттердаму жодної тони вугілля. Воно потрапляє на українські електростанції із непідконтрольних територій у Луганській та Донецькій областях, а також з Волинської, Львівської та Дніпровської областей. Комісія запропонувала купувати українське вугілля за ціною африканського палива, перевезеного через півсвіту. Відразу після прийняття формули облігації вугільно-енергетичного монополіста компанії ДТЕК Ріната Ахметова зросли на 40%. Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко у квітні повідомив, що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU: «За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність». Зазначимо, що чинний голова НКРЕКП з 2009 по 2013 працював віце-президентом з корпоративних фінансів у компанії ICU Валерії Гонтаревої.

Нова методика «Роттердам + доставка» лягла в основу всіх інших розрахунків для встановлення тарифів. Експерт Андрій Герус зазначає, що «та ціна із завищенням вона закладена в наш тариф електроенергії і це є власна одна з причин того, чому тарифи ростуть. І якщо та формула не буде змінена, то вони будуть продовжувати рости».

Саме в час прийняття формули «Роттердам + доставка» голова НКРЕКП, Дмитро Вовк, реєструє  Мерседес GL 550 2010 р.в., який вартує до 40 тис дол. Продавцем автівки стала — Лілія Сільченко. 

1

2


Дмитро Вовк не став коментувати нову покупку. Замість відповіді на питання анонсує регламент засідання:

«- А чому Ви сьогодні не на своєму новому Мерседесі?

— Я Вас запрошую сьогодні гарний привід відвідати Комісію. Сьогодні розглядається питання Львівводоканал. Можете побачити як ефективно управляється підприємство.»

За останні 3 роки доходи Вовка суттєво знизилися. За 13-й рік задекларував понад мільйон гривень. У 2014, після роботи у московському філіалі компанії Рошен — майже 640 тис грн і 2 млн в російській рублях. За рік роботи в Нацкомісії, Дмитро Вовк майже нічого не заробив. Сума сукупного доходу за 2015 — всього лиш 68 997 грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік трохи більше 1 млн грн. За 2015 — задекларований Infiniti M35 2007 р.в., а в декларації за 2013 рік вказано Mercedes-Benz ML 350 2008 р.в.

Офіційно Дмитро Вовк задекларував 2 земельні ділянки та житловий будинок на 243 кв. м., придбаний 2009 року у селі Зелений Бір. Також задекларовано третину квартири в новобудові Солом’янського району Києва, та квартиру на Печерську, придбану 2014 року. При ринковій ціні квартир з радянським ремонтом у 1200 доларів за квадратний метр, Вовк зумів купити квартиру майже вдвічі дешевше.

1

2

 

 

 

Предыдущая статьяПоявилось видео, как в Кривом озере хотели совершить самосуд над полицейскими, убившими человека
Следующая статьяМощный взрыв в Турции: много погибших и пострадавших