У Генеральній прокуратурі Республіки Кіпр повідомили, що зустріч Юрія Луценка з генпрокурором Кіпру Костасом Клерідісом 5 вересня організувало посольство України та Генпрокуратура України, чим заперечили слова народного депутата від БПП Олександра Грановського, що цю зустріч організував він, тому і був на ній присутній. Про це йдеться в офіційній відповіді на запит програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», в якому журналісти просили підтвердити правдивість слів Грановського.
«За нашою інформацією, зустріч була ініційована та організована українським посольством у Республіці Кіпр у співпраці з Генеральною прокуратурою України», – мовиться у відповіді.
5 вересня генеральний прокурор України перебував із робочим візитом у Республіці Кіпр, де зустрівся з генеральним прокурором Кіпру. На цій зустрічі був присутній і народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Грановський, що стало відомо з опублікованої прес-секретарем Луценка Ларисою Сарган світлини, яку майже одразу було видалено.
Грановський, якого у ЗМІ називають куратором від Адміністрації президента у прокуратурі та судах, на своїй сторінці в Facebook повідомив, що особисто знайомий «практично з усіма учасниками юридичного ринку Кіпру», а зустріч генпрокурорів України і Кіпру відбулася вперше, для організації якої він зробив «все можливе». Нардеп додав, що може допомогти «у подібних питаннях», якщо комусь це знадобиться.
Також у прокуратурі Кіпру не підтвердили й інформацію заступника генпрокурора України Євгена Єніна, який заявляв, що Олександр Грановський був присутній на зустрічі, бо надавав інформацію про офшори 10 українських народних депутатів і «допомагав з’ясовувати деталі у кіпрської сторони».
Генеральна прокуратура Кіпру зазначила, що «на зустрічі з генеральним прокурором, пан Грановський був представлений як член парламенту. Він не піднімав ніяких питань на цій зустрічі».
Як зазначають у генеральній прокуратурі Кіпру, спочатку Грановський не був включений до складу офіційної делегації, який українська сторона надіслала 2 вересня. Але у той самий день, посольство України проінформувало, що депутат Грановський також входитиме до складу делегації.
У самому ж Посольстві України на Кіпрі відповіли, що усі списки формували не вони, а саме ГПУ. «Питання формування складу офіційної делегації на перемовини не є компетенцією Посольства України в Республіці Кіпр та повністю віднесені до компетенції Генеральної прокуратури України», – йдеться у відповіді на запит «Схем».
Водночас у прокуратурі Кіпру не стали коментувати, чи порушили справу стосовно Грановського за заявою фірми Arricano Real Estate plc від 28 липня. Раніше видання «Українська правда» повідомило, що у Генеральній прокуратурі Кіпру перебуває подання про ініціювання кримінального розслідування щодо Грановського та його колишнього бізнес-партнера Андрія Адамовського, подане кіпрською компанією Arricano. Юристи фірми просять Костаса Клевідіса та його підлеглих розслідувати причетність Грановського та Адамовського до шахрайства та відмивання коштів у розмірі 147 мільйонів доларів у справі про рейдерство київського торговельного центру SkyMall. Грановський свою причетність до цієї справи заперечує.
Олександр Грановський був фігурантом журналістських розслідувань програми «Схеми», в тому числі, коли потрапив в об’єктиви програми під час зустрічі із головою Окружного адміністративного суду Києва Павлом Вовком у одному зі столичних ресторанів.