Селищним головою Олексій Кодебський став ще при Союзі — у 1983 році. Навіть президент Білорусі Олександр Лукашенко обіймає свою посаду значно менший термін — 22 роки.
До того, як стати селищним головою, Кодебський працював кілька років налаштувальником апаратури на заводі «Електронмаш» і ще 12 років будував свою кар’єру на заводі Укрпром ДТСААФ від радіомонатжника до начальника енерго-механічного відділу. Відповідно значних статків чиновник, який не працював у бізнесі, заробити просто не міг.
У селищного голови Петропавлівки є дві доньки — Інна Шевель та Таміла Яценко. Саме вони за часів головування Кодебського стали землевласницями чималих площ. При цьому Шевель працює лікарем офтальмологом і працює з 2002 року в комунальному закладі (Центрі мікрохірургії ока КМДА).
Держреєстр свідчить, що донька селищного голови є власницею не просто низки приміщень і ділянок у Петропавлівській Борщагівці. У неї є нерухомість у курортній Яремчі та в окупованому курортному Криму.
- Нежитлове приміщення площею 167,7 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, ВУЛИЦЯ САДОВА.
- Нежитлове приміщення площею 151,4 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, ВУЛИЦЯ САДОВА.
- Земельна ділянка площею 0,6 га за адресою Київська область, село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Кришталева.
- Земельна ділянка площею 0,5667 га за адресою Київська область, село Чайка, вулиця Печерська.
- Домоволодіння загальною площею 446,6 кв. м. за адресою Київська обл., село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Сонячна.
- Житловий будинок загальною площею 123,0 кв. м. за адресою місто Яремча, село Поляниця.
- Апартаменти площею 120 кв. м за адресою АРУ Крим, м. Ялта, смт Курпати, шосе Алупкинське (вказані апартаменти належать Шевель І.О. разом з другою дочкою Кодебського О.І. – Яценко Тамілою Олексіївною).
Регламентна комісія облради виявила, що селищна рада виділяла ділянки не лише за схемами родичам чи підставним, а безпосередньо селищному голові Кодебському, що свідчить про наявність конфлікту інтересів.
Площа цієї ділянки — 1 га. Це Вумівський ліс, який чомусь за цільовим призначенням виділений під сіножаті.
Цільове призначення лісу-сіножаті змінили під забудову.
Земельна ділянка була подарована Кодебським мешканцю Рівненської області, Роману Кричильському, який проходить як фізична особа, через яку продавались квартири на об’єктах будівельної компанії Building Development Holding.
Кодебський на засіданні регламентної комісії облради намагався пояснити, як він став щасливим землевласником:
Але, як виявилося, ділянка далеко не єдина. Олексію Кодебському виявилось мало землі в рідному селі. Він разом з дочкою Тамілою ще отримали безкоштовно по ділянці в місті Києві на підставі рішення Київради від 18 грудня 2008 року мікрорайоні Жуляни (Солом’янський та Голосіївський район м. Києва).
Стосовно виділення земельної ділянки Кодебському Олексію в рідній Петропавлівці порушено кримінальне провадження за статтею 264 КК. Нині справа вже знаходиться в Генеральній прокуратурі. У зв’язку з розслідуванням цієї справи 11 листопада 2016 року правоохоронці проводили обшуки у селищній раді та у домівках працівників сільради.
У мережі LinkedIn є більш детальна інформація про онука селищного голови Петропавлівки. Тут також йдеться про те, що освіту Едуард Яценко здобув у приватному бостонському Northeastern University.
Навчання на рік, як повідомили нам телефоном у компанії, яка займається організацією навчання за кордоном, коштує 28 тисяч доларів. Це без проживання.
Навчання тривало, як ми бачимо з інформації профілю Едварда Яценка, 5 років. Відповідно сума лише за навчання мала б становити 140 тисяч доларів.
Для розуміння рівня доходів батьків, які віддають сюди своїх дітей, з-поміж учнів приватної школи, діти Віталія Кличка, Віри Брєжнєвої, Сергія Реброва…
Тобто селищний «монарх» Петропавлівської Боращагівки віддав онука в школу, куди ходять діти відомих у світі футболістів, боксера та зірок шоу-бізнесу.
Навчання на рік у такій школі в ті часи, коли навчався Едвард Яценко, обходилося десь у 16 тисяч доларів на рік з доплатами.
Онучка селищного голови Іванна Шевель, як свідчать односельці, як і її кузен Едуард, навчається Kiev International School. Не виключено, що продовжить навчання теж за кордоном. Фото з соцмережі свідчить, що вона літала в США, де навчався її брат.
За які гроші лікар-офтальмолог, мати-одиначка, яка раптово знайшла 4 мільйони до статутного капіталу приватної клініки, навчає дитину в такій дорогій школі — невідомо.
Юному онуку-Едварду, який вже має право подавати документи на отримання землі, пощастило і з мамою, і з землею. Едуард Яценко, який отримував освіту за кордоном, вирішив переконати владу, що працюватиме в Україні задля розвитку селянського господарства. Про це свідчить той факт, що Києво-Святошинська РДА у 2012 році (період навчання онука Кодебського у Бостоні) дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах Софіївської Борщагівки.
Громада та члени профільної комісії облради, яка покликана боротися з корупцією, вимагають здійснити ретельне й об’єктивне розслідування викладених фактів й оприлюднити їх.
На Київщині такі випадки збагачення представників місцевих рад непоодинокі.
Його син поїхав, як і внук Кодебського, до США (Лос Анджелес) і отримав 85 га Біличанського лісу для свого кооперативу.
Це по суті ділянка, яка за площею дорівнює землеволодінням сусіднього селища.
Місцеві депутати та голови місцевих рад можуть збагачуватися за рахунок невідновлювального ресурсу громади — землі.
Делегують їм владні повноваження, якими політики потім зловживають, члени територіальної громади, які під час виборів не задумуються про наслідки свого голосування.