Група «ТАС» офіційно оголосила про закриття угоди з Eurobank Group щодо купівлі-продажу «Універсал Банку».

«Завершення операції відбулося після отримання всіх необхідних дозволів від регулюючих органів — Антимонопольного комітету і Національного банку України», — повідомляють «Українські реалії» з посиланням на finbalance.com.ua.

Як писав Finbalance, 15 грудня позачергові збори акціонерів «Універсал Банку» ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 445 млн грн шляхом приватного розміщення додаткових акцій. Як зазначалося в повідомленні банку, розмiщення акцiй може призвести до придбання юридичною особою (кіпрською Bailican Limited, підконтрольною Сергію Тігіпку, — ред.) пакету акцiй у розмiрi, що перевищує 10% статутного капiталу «Унiверсал Банку».

У фінустанові також повідомляли, що на зборах акціонерів 15 грудня — до розгляду питання про розміщення акцій на 445 млн грн — мало також розглядатися питання про збільшення статутного капіталу «Універсал Банку» на 168 млн грн й розміщення відповідних акцій серед існуючих акціонерів (а мажоритарним акціонерів банку є грецький Eurobank).

Перед цим Антимонопольний комітет України (АМКУ) повідомляв, що надав дозвіл С. Тігіпку на опосередковане (через кіпрську компанію «Bailican Limited») придбання акцій «Універсал Банк», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління фінустанови.

За підсумками січня-вересня «Універсал Банк» задекларував прибуток 139 млн грн (у ІІІ кварталі – 109 млн грн), при тому, що у 2015 році фінустанова отримала збиток 2 млрд грн, а в 2014 році – 430 млн грн. На кінець ІІІ кварталу резерви «Універсал Банку» покривали його кредитний портфель на 29,1%. В аудиторському висновку компанії «РСМ Україна» до звітності «Універсал Банку» за 2015 рік констатувалося, що ризик фінустанови за кредитами в окремих районах Донецької та Луганської областей покритий не лише резервами, але й «грошовими коштами, отриманими від материнського банку».

На кінець вересня кредитний портфель юросіб в «Універсал Банку» становив 1,56 млрд грн, фізосіб — 2,05 млрд грн. Депозитний портфель юросіб був 787,4 млн грн, фізосіб — 2,09 млрд грн; кошти банків — 1,32 млрд грн.

На 01.10.2016 «Універсал Банк» займав 27-е місце в банківській системі за обсягом активів (5,4 млрд грн), тоді як «Таскомбанк» (його контролює С. Тігіпко) — 25-е місце (5,86 млрд грн). Сумарні активи «Універсал Банку» і «Таскомбанку» дозволили б об`єднаній фінустанові на вказану дату посісти 18-е місце в системі, потіснивши з відповідної позиції «Прокредит Банк» (активи якого — 10,5 млрд грн).

На кінець ІІІ кварталу власний капітал «Універсал Банку» становив 843 млн грн (32,5 млн дол. за офіційним курсом НБУ).

Головний фінансовий аналітик агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран припускав, що ймовірна ціна угоди з придбання Сергієм Тігіпком «Універсал Банку» складе до 0,5 капіталу. «Діапазон [[ціни угоди] може бути дуже широким. Від нульової і навіть негативної вартості до незначної надбавки до капіталу. Він залежить як від бажання інвесторів банк продати, так і від показників самого банку. Не думаю, що в цьому випадку сума угоди перевищить капітал банку», — додавав Віктор Шулік, начальник відділу ринкових досліджень IBI-Rating.

Як писали ЗМІ, компанія С. Тігіпка декларувала намір купити 99,99% акцій «Універсал Банку».

Предыдущая статьяРада опубликовала госбюджет-2017
Следующая статьяНалоговики Киева рассказали, откуда взяли деньги на пышное празднование