Як показують фінансові звіти, щедрі внески на рахунок ВО «Свобода» переказують лише власні депутати. Офісів у понад півтисячі осередків не існує, а розповсюджування партійної газети — прибутковий бізнес, — пише Економічна правда.

«Економічна правда» разом з активістами центру «Ейдос» продовжує аналізували діяльність та фінансові звіти політичних партій. Наступна стаття — про «Свободу».
До 9 лютого, коли політичні партії України повинні подати свої фінансові звіти за четвертий квартал 2016 року, залишилося мало часу. На їх підставі стане зрозуміло, чи стали вітчизняні політики більш відкритими та чесними.
Ситуацію з партійним звітуванням можна описати за допомогою відомого вислову: «Йди до своєї мрії, якщо не можеш йти — повзи, якщо й це не вдається, то хоча б ляж у її напрямку». Хоча до справжньої прозорості ще далеко, більшість партій таки «поповзла» назустріч виборцям і почала відкривати завісу партійних кас.
На жаль, про ВО «Свобода» не скажеш і такого. Єдина націоналістична партія, яка має своїх депутатів у багатьох місцевих радах, і надалі не показує жодних позитивних змін протягом всіх трьох кварталів фінансового звітування.
Націоналізм накрив країну
«Свобода» є однією з небагатьох українських партій, які мають право так називатися. Політична сила має довгу історію, чітку ідеологію та розгалужену мережу, яка охоплює 24 області. Свободівці навіть збільшили кількість осередків — з 506 на початку 2016 року до 514 у вересні 2016 року.
Проте абсолютна більшість осередків не показує ні офісів, ні банківських рахунків. Зокрема, на 516 територіальних представництв партії відкрито лише 35 рахунків, три з яких — рахунки самої партії. Отже, 94% осередків «Свободи» порушують вимогу законодавства щодо обов’язкового відкриття рахунку в банку.
Є області, де не відкрито жодного банківського рахунку. Наприклад, у Хмельницькій області, де працює 19 представництв партії і фракція з десяти депутатів у міській раді Хмельницького.
Є й протилежні приклади. Черкаський обласний осередок у третьому кварталі отримав близько 10 тис грн членських внесків, якими, очевидно, оплатив оренду офісу. Проте зробив це в обхід банку, що заборонено законодавством.

Депутати-благодійники
Виходячи з фінансових звітів партії, її діяльність тримається здебільшого на внесках партійців та грошах, які «Свободі» переказує… «Свобода». У третьому кварталі рахунок партії поповнився 2 млн грн, більше мільйона з яких було проведено від імені самої партії, а майже 800 тис надіслали партійці.
Так, по 35 тис грн заплатили Олексій Фурман, депутат Вінницької обласної ради, колишній народний депутат, та Ігор Барановський, депутат Львівської облради.
40 тис грн переказав Сидір Кізін, колишній голова Житомирської ОДА, по 45 тис грн — Андріан Гутник, депутат Львівської міськради, член постійної комісії з питань землекористування, та Олег Гелевей, колишній народний депутат від «Свободи». 55 тис грн подарував партії актор Богдан Бенюк, теж колишній народний депутат.

Предыдущая статьяЭкочиновник-миллионер рейдерит Харьковский коксовый завод. Коллектив попросил защиты у Гройсмана
Следующая статьяДекiлька поганих слiв про Луценка