Суддя Жовтневого райсуду Кривого Рогу Олексій Пустовіт приватизував і продав квартиру, з якої він перед цим рішенням суду виселив людей. Про доходи від оборудки в декларації суддя промовчав.

Про це йдеться у сюжеті Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші. Досудилися», — пишуть Наші Гроші.

В 2014 році Криворізька міськрада звернулася до Жовтневого райсуду Кривого Рогу з проханням позбавити права користування комунальною квартирою по вул. Січеславська, 40 чотирьох громадян. Ті не жили у ній з 1998 року і не оплачували комунальні послуги. Суддя  райсуду Олексій Пустовіт тоді задовольнив позов міськради і зняв з реєстрації чотирьох громадян.

Після цього суддя Олексій Пустовіт подав на розлучення з дружиною, залишив їй усю спільну нерухомість і звернувся до голови суду за отриманням службового житла.

Аби довести необхідність поліпшення житлових умов, суддя на півроку прописався у гуртожитку Автотранспортного коледжу Кривого Рогу. Однак співробітники гуртожитку кажуть, що Пустовіт там жодного разу не ночував. Незважаючи на розлучення, Олексій Пустовіт та його дружина Яна продовжують жити разом.

Навесні 2015-го суддя отримав службове житло, з якого виписав попередніх мешканців, та приватизував його. А восени того ж року продав.

Пустовіт стверджує, що продав квартиру площею 35 кв м за 36 тис грн, тобто $1700. Таку ціну пояснює її невеликою площею та незадовільним станом.

Місцеві ріелтори оцінюють таку квартиру у $9 000-12 000.

Дохід від продажу у 2015-му службового житла суддя не вказав у електронній декларації. Нагадаємо, за декларування недостовірних даних встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність – залежно від вартості прихованого майна. Відповідальність за брехню в деклараціях настає, якщо вартість прихованого – більше 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тож у випадку з суддею Пустовітом, якщо НАЗК не зможе або не захоче довести, що реальна вартість квартири більша за 36 тисяч грн., він може уникнути відповідальності.

Предыдущая статьяСНБО поручил Кабмину диверсифицировать источники поставок антрацита и прекратить его экспорт
Следующая статьяВ центре Киева отравился весь дом. Власти бессильны