Суд ухвалив рішення накласти арешт на майже 700 мільйонів гривень агробарона Олега Бахматюка

Укрсоцбанк виграв справу в Господарському суді Києва проти ТОВ «Станіславська торгова компанія» та ТОВ «Квадрат — Дружби Народів». Феміда вирішила задовольнити позов банку та стягнути заборгованість із цих підприємств. Кінцевим бенефіціаром «Станіславської торгової компанії» є Олег Бахматюк.

«Заяву ПАТ «Укрсоцбанк» про забезпечення позову задовольнити. Накласти арешт в межах ціни позову в сумі 698,4 млн. гривень на грошові кошти ТОВ «Станіславська торгова компанія» та ТОВ «Квадрат — Дружби Народів», — зазначається в рішенні суду.

Борг у майже 700 мільйонів гривень виник у зв’язку з невиконанням компаніями договору про надання мультивалютної невідновлювальної кредитної лінії (від 15 березня 2007 року). Цей договір був укладений між Укрсоцбанком та ТОВ «Прикарпатська фінансова компанія», але його правонаступником є ТОВ «Станіславська торгова компанія». Справа в тім, що 15 червня 2011 року для забезпечення зобов’язань за кредитом між трьома сторонами був укладений договір поруки, пише газета Експрес.

У лютому цього року Господарський суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Укрсоцбанку. А 23 березня суд вирішив заарештувати кошти «Станіславської торгової компанії» і ТОВ «Квадрат — Дружби народів» на 698,4 мільйона гривень.

— Бахматюк брав гроші, де лише міг, і не бажав їх повертати, — каже Сергій Фурса, інвестиційний банкір. — Наприклад, він брав мільярди доларів на міжнародних ринках під свої компанії «Авангард» та «Ukrlandfarming». Те саме було зроблене з банками «Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі банк», які брали гроші з ринку й віддавали компаніям Бахматюка, а потім збанкрутували, бо кошти з цих банків були просто виведені власником. Тобто Бахматюк забрав гроші собі і тим самим «кинув» вкладників. Тепер держава дала цим банкам свої кошти, щоб повернути гроші людям.

Господарський суд Києва присудив, щоб Бахматюк виплатив борги Укрсоцбанку. Однак це ще не означає, що так воно і буде. Олігарх, напевно, подасть апеляцію на це рішення, тому не думаю, що ми вже близько підійшли до виплати боргів Бахматюком. Та було би добре, якби його таки змусили заплатити.

— Наскільки це вдарить по бізнесу Бахматюка?

— Звісно, це погіршить його фінансове становище, тому ця новина не тішить Бахматюка.

— Чи зможе він повернути таку суму?

— Думаю, що така сума в нього є, але питання в тому, чи захоче він її повертати. Я сумніваюся.

— Які в нього є ще проблеми, окрім цих майже 700 мільйонів?

— У нього проблеми у всьому бізнесі і з усіма кредиторами. Однак радше це у кредиторів проблеми із Бахматюком, тому що він нікому нічого не платить.

— Чи може поява такої інформації про програш у суді завдати шкоди бізнесу Бахматюка?

— Ця публічна інформація вже не завдасть шкоди його бізнесу більшої, ніш шкода, спричинена його власними діями. Хорошої репутації в нього вже немає.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Євробачення» по-українськи
Следующая статьяКонцепція Industry 4.0. Яким світ буде через 10 років