Співбесіди із членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів — другий етап конкурсу до Верховного суду. На них члени ВККС перевіряють доброчесність, компетентність та професійну етику конкурсантів. Також конкурсантам складають профіль представники громадського органу — громадської ради доброчесності. Однак негативні висновки ГРД не завжди заважають кандидатам успішно провести розмову із членами комісії, — пише Bihus.
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов їздить на авто Land Cruiser 3.0, середня ціна якого — півмільйона гривень, власником якого є його мати Віра Бершова. За його словами, мати заробила на авто пропрацювавши 30 років на “шкідливому виробництві”. Нерухомість — квартиру та будинок — придбала дружина судді. Проте згадати в розмові із журналістом програми, яким саме бізнесом займається його дружина, суддя не зміг. “Я не приймав участь в бізнесі (дружини), але я знаю, що це було не виробництво, це була мабуть торгівля. Мабуть”, — повідомив Бершов.
Успішно пройшов співбесіду і голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Задекларовані елітні швейцарські годинники Zenith, Bouvet та Breguet, 33 вильоти за кордон за три роки, зв’язки з політиками Сергієм Ківаловим та Олександром Грановським — це неповний список підозрілих фактів, вказаних у негативному висновку Громадської ради доброчесності стосовно кандидата. Сам суддя переконує, що живе на заощадження у 150 тисяч доларів.
Окрім цього, у звіті зазначені свідчення сусідів Вовка: його регулярно бачать у будинку нібито колишньої дружини. У декларації будинок не вказаний, адже формально суддя у 15 році розлучився.
Адвокат Костянтин Докійчук з 2012-го не декларував жодних доходів. За роботу грошей не брав, а родину роками годував із заощаджень і гонорарів за статті. Розповісти більше про дива економії правник відмовився, але співбесіду пройшов.
Судді Приморського райсуду Одеси Сергію Погрібному не завадила пройти співбесіда отримана від держави квартира. Покращив житлові умови Погрібний, вже маючи із дружиною і квартиру, і будинок.
Суддя ВАСУ Микола Заїка — не задекларував майже 600 тисяч доларів боргів дружини, а до них — 5,5 мільйонів гривень її доходів. Окрім того Заїка був у складі колегії суддів, які 29 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої ради юстиції про харківської судді Олени Васильєвої за порушення присяги. Порушення присяги Васильєвій закидали за рішення щодо учасників Революції Гідності.
На матір-пенсіонерку харківської судді Тетяни Бабкової записані квартира, два будинки та Lexus RX. Батьки її чоловіка зібрали колекцію з 4 авто. Сама Бабкова каже — якби не конкурс, взагалі б про такий родинний успіх і не дізналась. ВККС це влаштувало. Як і пояснення судді Господарського суду Харківської області Ольги Кононової про її борг у 200 тис. долл., який за неї виплатив її свекор, після чого — пробачив судді усі борги.
Пройшла етап співбесід і суддя Верховного суду України Тетяна Жайворонок. Раніше журналісти програми “Наші гроші” дізналися, що вона живе в будинку площею понад 300 кв.м. у селі Малютянка під Києвом, що оформлений на її чоловіка. А у 2016 році суддя Жайворонок придбала нове авто – Volkswagen Tiguan. Його вартість, згідно з декларацією, становить 770 тис. грн. Відповідаючи на запитання щодо походження своїх статків, суддя поводила себе зухвало, проте на співбесідах заявила, що це журналісти поводили себе з нею некоректно. “Не можна в присутності стількох людей ображати суддю. Я вважаю, що журналіст мене образила, але я вмію за себе постояти”,- сказала вона.
Співбесіди з конкурсантами відбудуться до кінця травня, після чого члени ВККС оголосять бали кандидатів, та за ними — нових суддів Верховного суду.