Спортивно-стрілецький клуб “Сапсан” орендує стрілецький стенд в Міністерства оборони з 1999 року. 2006 року Міноборони відмовилося від 167 га території військових і земля відійшла місту, а нерухоме майно на ній залишилося у відомстві Міноборони.

27 березня 2017 року представники Київського квартирно-експлуатаційного управління Міноборони перевірили “Сапсан-спорт”, та вирішили, що база має звільнити територію.

 

Відразу після перевірки СП “Сапсан-Спорт” Київським квартирно-експлуатаційним управлінням МО, до міністерства звернулась ГО “Купол”, зареєстрована за місяць до перевірки. Новостворена ГО хоче орендувати майданчики для стрільби на території Сапсану.

В засновниках ГО “Асоціація ветеранів та бойових дій ”Купол” — лише один військовий. Олександр Порхун — майор Збройних сил України, командир 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади. 2015 року отримав звання Герой України. Зараз працює командиром військової частини в Житомирській області.

Другий засновник: бізнесмен Валерій Василюк. Він володіє 40% ТОВ “Метрс”, разом із начальником служби рухомого складу Київського метрополітену — Віктором Атласом та працівником департаменту експлуатації каналізаційного господарства Київводоканалу Павлом Січкарем. Основна діяльність фірми — сфера транспорту.

Валерій Васюк у 2014 році отримав відзнаку від Міністра МВС Арсена Авакова як радник Міністра доходів і зборів України. Подарунок — «Glock 17», № UAP 539, калібр 9 мм. До речі, 6 червня цього року Валерій Василюк зареєстрував на себе нову машину — TOYOTA LAND CRUISER 200 2011 р.в.

 

Третій засновник і керівник ГО “Купол” Олег Рябченко — колишній військовий із пропискою в гуртожитку Міноборони. Власник кількох авто, а наприкінці 2000-х був у засновниках  ТОВ “ЗЕРРІНГЕР І.С.” та ТОВ “ГЛАС ГАРТЕН».

Довідково

У 30-х роках на місці СП ТОВ “Сапсан-спорт” розташовувався броварський аеропорт “Київ”. Після Другої світової війни аеропорт перемістили в Бориспіль, а територія броварського летовища стояла закинута до 1960-х років. Через кількість бетонних смуг земля не підлягала рекультивації, крім того поруч газопровід, тож забудова неможлива. 1963 року Міністерство оборони УРСР побудувало тут Стрілецький стенд. Майже 30 років стенд використовувався як база для підготовки олімпійської збірної СРСР.

“Київська кіностудія імені Довженка” знімала в аеродромі стрічку “Винищувачі” (1939 року) та “Будні” (1940 року) — “Білорусьфільм” разом з “Мосфільм”.

Предыдущая статьяООН: Воды могут лишиться 750 тыс детей Донбасса
Следующая статьяНардеп Андрей Деркач продает Радио «Эра» инвестбанкиру Фиале