Про це йдеться у сюжеті «Жим» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».
Фірма “БФ Груп”, що фігурує у скандалі із силовим захопленням нерухомості навпроти Міністерства юстиції, раніше згадувалася як бізнес, дотичний до одного із основних спонсорів “Народного фронту” — Леоніда Юрушева, — пише Bihus.
Компанію заснували родич очільника «Народного Фронту» Арсенія Яценюка Володимир Яценюк та Юрій Грищенко, донедавна помічник народного депутата нарфронтівця Андрія Іванчука (давнього друга того ж таки Арсенія Яценюка). Директором «БФ Груп» останні 6 років значиться все той же Юрій Грищенко.
Пізніше власність фірми перереєстрували на кіпрські компанії, а з літа 2015 р. кінцевим бенефіціаром значиться білорусько-український бізнесмен Артур Гранц, друг Андрія Іванчука.
Андрій Іванчук свій зв’язок із «БФ Груп» заперечує, а посилання на свого екс-помічника Грищенка вважає не релевантним: «Знаєте, скільки у мене було помічників за два скликання? Це що означає якісь наші стосунки? Він юрист за фахом, був зі мною в БЮТ-і, потім три місяці на Майдані, я його знаю ще зі студентських лав».
При цьому, як встановило розслідування програми, Грищенко нещодавно став співвласником колишнього родинного маєтку Іванчука.
Раніше родина народного депутата мала будинок в селі Іванковичі під Києвом. Іванчук розповідав, що після розлучення будинок лишився екс-дружині, яка збиралася його у зв’язку з переїздом закордон продавати.
Новим власником у листопаді 2016 р. стала віргінська офшорна фірма «Портділ Корп». Ця фірма з лютого 2016 р. володіє основною часткою в українській фірмі ТОВ «Конві Груп». Другим співвласником та директором записаний – Юрій Грищенко. І якщо сам будинок викупив офшорний «Портділ», то земля під ним частково належить йому, а частково – «Конві Груп».
Іванчук коментувати питання з будинком відмовився: «Ніколи цей будинок не перебував у нашій спільній власності, це було її (дружини — НГ) майно. Я стараюся не коментувати своє особисте життя, тим більше бувшої дружини, мені не хочеться відповідати на це питання».
Що ж до Грищенка, то він переконує, що маєток викупив у якості інвестиції, оскільки основна сфера його діяльності – нерухомість. Фірма «Конві Груп» за його словами не займається наразі нічим, окрім того, що володіє нерухомістю.
При цьому за даними майнового реєстру – іншої нерухомості за «Конві Груп» не числиться. А основний вид діяльності «Конві Груп» в ЄДР вказаний – виробництво цукру.
Нагадаємо, Андрій Іванчук тривалий час займався саме цукровим бізнесом: 2003–2004р.р. він очолював правління ВАТ «Володимирцукор», а в 2004-2013 був співвласником ТОВ ТД «Агроцентр», що займалося оптовою торгівлею цукром, шоколадом і кондитерськими виробами. Також цукровий бізнес раніше мала дружина Іванчука Ірина: ТОВ «Цукрова компанія України» у 2007-2011р.р., ТОВ «Миколаївський цукровий завод» у 2007-2008р.р., ТОВ «Факторінвест» у 2007-2009р.р.
З 2007 по 2013 р. Грищенко очолював у якості директора низку фірм Юрушева («Формум-консалтинг», «Земля-48», «БФ ЕКСПО»), окрім того сам був співвласником фірми «БФ Проект» зі згаданим уже Володимиром Яценюком. А в 2009 на Грищенка переписали ТОВ «Скай Плаза», що належало Юрію Миколайовичу Бурбаку – батьку Максима Бурбака, ще одного нардепа-нарфронтівця, колишнього Міністра інфраструктури, і при власнику Грищенку директором була оформлена Ольга Борисова, котру називають тещею Бурбака.
Про силове захоплення фітнес-клубу компанією БФ Груп, читайте тут.