Правоохоронці відтіснили акцію власників автомобілів з єврономерами, яка з ранку 6 вересня проходила під Верховною Радою, — пише УП.

«Ми щойно стали свідками того, як під стінами парламенту пішла команда з боку силового блоку –  і національна гвардія України, поліція почали відтісняти пікетувальників, активістів громадських організацій, які прийшли на свою мирну акцію протесту», — сказав представник міжфракційного об’єднання «Укроп» Тарас Батенко в ефірі каналу «Рада».

 Він уточнив, що в пікетувальників забрали бочки.

«Відтіснили пікетувальників, почали оточувати у кільце. Я так розумію почалися потасовки, почали кидати петарди. Це все сумно спостерігати, коли влада діє в такий спосіб, не бачачи іншого методу діалогу, крім силового методу боротьби з громадськими активістами», — додав Батенко.

 

Фото-FB YAN DOBRONOSOV
 

Фото-FB YAN DOBRONOSOV

Водночас прес-секретар поліції Києва Оксана Блищик в коментарі «Українській правді» повідомила, що мітингарі намагалися підпалити біля парламенту шини.

«Активісти принесли шини і запальну суміш. Правоохоронці їх попередили, але вони не послухали. Поліція запобігла підпалу. Акція далі триває», — сказала вона.

Пізніше у поліції повідомили, що у результаті сутичок одного чоловіка доставили до територіального управління поліції, аби з’ясувати мотиви та обставини інциденту.

«Проводиться перевірка, після якої діям правопорушників буде надана правова оцінка», — йдеться в повідомленні Нацполіції.

Відзначається, що внаслідок події ніхто не постраждав.

Як повідомлялося, з ранку 6 вересня в Києві біля Верховної Ради проходить акціявласників автомобілів на європейських номерах за легалізацію нерозмитнених авто.

Через неї перекрили рух транспорту біля Верховної Ради і в урядовому кварталі – весь центр столиці вранці опинився у заторах.

Згодом мітингувальники розблокували дороги та оголосили акцію безстроковою.

Серед цілей протесту – доступне розмитнення (% вартості авто) на всі автомобілі для всіх громадян України, введення простого і доступного механізму легалізації завезених автомобілів (встановлення ставки платежів до бюджету в межах 15-30% вартості авто) і мораторій на дію екологічних норм Євро5 як умови ввезення і реєстрації вживаних автомобілів в Україні.

Крім того, учасники акції домагаються припинення «репресій» силових структур проти водіїв автомобілів на єврономерах і мораторію на дискримінацію до остаточного законодавчого врегулювання питання.

Предыдущая статья«Мира не будет, войны тоже, власть не отдам». Пять главных смыслов послания президента
Следующая статьяКПП «Краковець», через який планує в’їхати Саакашвілі, обгородили колючим дротом