Суд у Стамбулі засудив шістьох журналістів, обвинувачених у причетності до спроби перевороту в 2016 році, до довічного ув’язнення, повідомляють турецькі ЗМІ.

Серед засуджених 16 лютого – колишній головний редактор газети Taraf Ахмет Алтан, його брат, журналіст і вчений Мехмет Алтан, а також журналістка Назлі Ілічак.

Представників ЗМІ звинуватили у зв’язках із релігійним діячем Фетхуллахом Ґюленом, який живе у США і якого Туреччина обвинувачує в організації спроби перевороту 15 липня 2016 року. Ґюлен усі звинувачення відкидає.

Журналістам висунули обвинувачення у замаху на конституцію Туреччини і членство у терористичній організації.

Братів Алтанів також обвинуватили у переданні закодованих повідомлень на телевізійному ток-шоу за день до спроби заколоту.

За офіційною версією уряду, внаслідок спроби перевороту загинули 248 людей – не рахуючи ще 24 загиблих підозрюваних учасників перевороту.

Після перевороту в Туреччині за умов надзвичайного стану арештували понад 47 тисяч людей за підозрами у причетності до перевороту чи й у зв’язках із громадсько-релігійним рухом, який свого часу заснував Ґюлен. Іще понад 100 тисяч людей, працівників державних і бюджетних організацій і установ, були звільнені з посад практично без можливості знайти іншу схожу роботу. Серед них найбільше освітян, правоохоронців, військових, учених і працівників судової системи.

Джерело: Радіо Свобода

Предыдущая статьяНа погашение долгов по зарплате шахтерам выделили 365 млн гривен
Следующая статьяУкраина поможет голодающей Африке в знак памяти о Голодоморе