Фото - з архіву Валерія Степаняна

Трейлер до нового документального фільму Валерія Степаняна-Григоренка про видатного українця Олеся Гончара отримав престижну кінонагороду. Короткий ролик був відзначений на Міжнародному фестивалі фільмів і телерадіопрограм для дітей та юнацтва “Золоте курча” дипломом лауреата першого ступеня в номінації “Кіномистецтво”.

“Це 6-хвилинний трейлер на фільм “Стежками Олеся Гончара”. Саму стрічку ми плануємо завершити до столітнього ювілею українського письменника 3 квітня. Зараз вже йде монтаж – змонтовано понад 52 хвилини”, — розповідає режисер-постановщик Валерій Степанян-Григоренко.

Символічно до медалі і диплому вручили ще 2000 гривень.

“Знімальна група мала би по всіх правилах складати 30 осіб, але реально над стрічкою працює тільки п’ятеро осіб. Фільм не має фінансування, скажу по секрету, що навіть камеру я взяв в оренду. Тому усі, хто працює над “Стежками” — справжні патріоти, адже фільм знімається на альтруїстичних засадах, аби показати українцям те, яким був насправді відомий класик і скільки він зробив для України”, — розповідає про деталі зйомок режисер.

 

Фото — Валерій Степанян-Григоренко. Джерело — Persona.Top

Другими режисерами стали найкращі друзі Валерія Степаняна-Григоренка – ведучий актор кіностудії Олександра Довженка Юрій Мисенков та найкращий учень легендарного Володимира Дальського Сергій Панкратьєв. Асистент-режисера Андрій Лоран, музичний редактор —  Ольга Зінченко.

“Без усіх цих людей кіна не було б. Вони вклали сюди свій талант, час, пожертвували зарплатами. Я їм безмежно вдячний”, — говорить кінорежисер.

Історичний біографічний фільм, як говорить, кіномитець знімається понад 1,5 роки, а стрічку “Стежками Олеся Гончара” відзняли в рекордні строки – за 3 з половиною місяці.

“Ми знімали дуже багато —  пройшлися по всіх місцях життя письменника, і в Києві, і в Харкові, і в Полтаві і в Дніпрі. Скрізь отримали незабутні емоції та враження. Але найбільше мене вразило, як ставляться до українського класика діти. Вони дуже тепло відкликаються про героя стрічки – це дуже важливо, адже я прагну показати те, що Олесь боровся за вільну, успішну Україну, і від цього залежить, як оцінять кіно і фігуру самого українського класика наступні покоління. Годі вже критикувати і розмахувати кулаками “ми патріоти” – вже прийшов час щось робити, і я переконаний, що справжні патріоти – це ті, які працюють на благо країни”, — додає Валерій Арсенович.

 

Фото — Олесь Гончар. Джерело — Медианяня

До зйомок долучилися і родичі видатного українця. Зокрема, його 92-річна дружина Валентина Данилівна та племінниця Віра Гаврилівна.

“Племінниця Гончара благословила наш фільм. Вона сказала: “Вас нам сам Бог послав”, — ділиться подробицями знімального процесу кіномитець. – Жінка каже, що попередні фільми були не такими, а наш – він без політики, із душею і чистими помислами”.

Фото – Валентина Гончар. Джерело -slovoprosvity.org

За словами режисера, дружина українського письменника планує до дня його народження третього квітня відкриття виставки в університеті імені Тараса Шевченка. А прем”єру “Стежками Олеся Гончара” українці зможуть побачити вже після великодніх свят.

Нагадаємо, Валерій Степанян-Григоренко почав знімати кіно про радянського публіциста восени минулого року на замовлення держкомісії із премії Олеся Гончара. До цього вже було 5 екранізацій біографії відомого письменника, журналіста та громадського діяча.

Автор: Ірися Герцун

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяВесенний нарыв: из-под снега проявляются человеческие останки и куриные тушки
Следующая статьяСМИ: Мэй намерена добиться высылки российских дипломатов из стран ЕС