Мусульмане в одном из кафе, во Львове, 6 августа 2021 г. Львов возвращается к туристической жизни. Прибывают туристы из Турции, Польши, особенно из Саудовской Аравии. Наплыв туристов во Львов начался с середины июня, когда саудовский лоукостер открыл прямые рейсы в Киев и Львов. Приезжают в основном лица в возрасте 25-35 лет. Большинство едет целыми семьями, а также молодые пары. В некоторых ресторанах и кафе появилось меню на арабском языке. Фото Кравс Евгений / УНИАН

В Україну масово їдуть арабські туристи. Вихідців з країн Перської затоки приваблює доступність в’їзду в нашу країну, особливо під час ковідного локдауну, велика кількість пам’яток і клімат. Для українського туризму така зацікавленість, звичайно, тільки в плюс і приносить чималий дохід. Але є побоювання, що після відкриття Європи, арабські туристи забудуть про нашу країну. З якими проблемами зіштовхуються араби в Україні, як туристична сфера адаптується до нових мандрівників, і чи зможемо ми привабити туристів з інших екзотичних країн — розбирався «Апостроф«.

Українська «швейцарія»

Цього літа українці не могли не помітити збільшену кількість туристів з арабських країн. І раніше в столиці можна було помітити, особливо, жінок в паранджі, але в поточному році їх стало в рази більше. Араби приїжджають цілими сім’ями, і їх важко не помітити на центральних вулицях Києва чи Львова.

Чому саме в цьому році? Відповідь досить проста. По-перше, через пандемію коронавірусу Європа виявилася закритою для арабських туристів. По-друге, в Україні скасували візовий режим з Катаром, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Саудівською Аравією. З червня ж місцевий лоукостер Flynas запустив регулярні рейси з Ер-Ріяда до Києва, а потім і у Львів. Крім того, в Саудівську Аравію став літати і український лоукостер SkyUp, так і почався наплив арабських туристів.

За даними Держприкордонслужби, лише за перше півріччя 2021 року в Україну приїхало понад 17 тис туристів з країн Перської затоки, що в раз п’ять більше, ніж в аналогічні періоди минулих років. Загалом, очікується, що за рік їх приїде близько 30 тис осіб.

Безвіз і відносно дешеві і регулярні перельоти, звичайно, зробили свою справу, але не тільки це спонукало арабів приїхати в Україну. Найголовнішою особливістю нашої країни для них вважається клімат. Справа в тому, що в тій же Саудівській Аравії температура влітку досягає 50 градусів тепла, і в Україні араби просто прохолоджуються. Навіть недавня спека, від якої кілька тижнів знемагали українців, для арабів цілком комфортна температура. А ще у нас йдуть дощі, грози і багато зелені з водоймами, чого в пустельних арабських країнах просто немає.

Але, якщо у великі міста — Київ і Львів — арабські туристи приїжджають на кілька днів, оцінити архітектуру, пам’ятки і провести шопінг, то насолодитися чистим, свіжим повітрям і помилуватися природою, вони їдуть в Карпати. Для них це стало топовим місцем, яке араби порівнюють зі Швейцарією.

Україна виявилася не готовою до «арабського» туризму

Звичайно, зараз українська туристична сфера безмежно рада напливу арабів, особливо, після карантинних простоїв. Араби досить щедрі, хоча і не витрачають тут нечувані гроші, як дехто вважає. За оцінками туристичних експертів, в середньому вони витрачають 1000-1500 дол на людину за 7-10 днів відпочинку. За попередніми підрахунками, туристи з Перської затоки вже залишили в Україні близько 30 млн доларів. Якщо говорити про те, що це тільки половина туристичного потоку, то до кінця року ця цифра збільшиться як мінімум удвічі.

Але араби досить вимогливі туристи. Вони готові платити непогані гроші, але вони повинні відповідати наданому рівню обслуговування, з чим в Україні далеко не скрізь все добре.

Фото: УНІАН

В першу чергу це стосується готелів і ресторанів. За словами голови Асоціації індустрії гостинності України Олександра Лієва, між українцями і арабами існує мовний бар’єр. І справа навіть не в не знанні арабської мови, а й англійської.

«У Києві та Львові і в інших великих містах до цього краще підготовлені, в половині закладів вас зможуть обслужити англійською мовою. У більш дрібних містах з цим набагато складніше. Але і самі араби знають англійську ще гірше, ніж ми, тому з розумінням один одного є складнощі», — говорить Лієв.

Другий момент, більшість наших готелів, навіть в столиці, не відповідають заявленим п’яти зіркам, до яких звикли араби. І сплачуючи чималі гроші за готельний номер, вони розраховують на більший комфорт. До речі, нерідко через це у арабів виникає думка, що в українських готелях завищені ціни спеціально для них. Хоча фахівці стверджують, що це не так.

Крім того, в Україні не так багато закладів з халяльною їжею — араби не їдять свинину, і для них це принципово. Згадуючи проблему з мовним бар’єром, вони бояться, що через нерозуміння, їм можуть принести страви зі свининою. Щоб уникнути незручних ситуацій, на Карпатських курортах, наприклад в Буковелі, в ресторанах навіть перевели меню на арабську мову.

Загалом, не можна сказати, що є великі проблеми, але є розуміння того, що Європа все ж більше орієнтована на таких туристів і давно їх приймає. І ось коли ЄС відкриє кордони, чи зможе Україна утримати до себе інтерес арабів?

Олександр Лієв виділяє п’ять проблем, які Україна повинна вирішити, якщо збирається орієнтуватися на арабських туристів:

  • мовний бар’єр;
  • халяльна їжа;
  • безалкогольні ресторани і готелі;
  • облаштування туалетних кімнат біде;
  • адаптація до культурних особливостей арабів.

Але навіть виправивши дані проблеми, араби не дізнаються, що в Україні є халяльна їжа або біде в готелях, без належного представлення нашої країни. А для цього держава повинна рекламувати себе, каже заступник голови комітету з туризму Торгово-промислової палати України Володимир Царук.

КарпатиФото: УНІАН

«Безумовно, потрібна реклама. У цьому році нам допоміг карантин, і Україна не вклалася ні копійкою в промоцію. Але в наступному році може бути інша ситуація, коли відкриється Європа та інші країни. І держава повинна вкладати гроші в те, щоб залучити туристів. Ми повинні показати, що тут є багато цікавих місцин, запрошувати арабські ЗМІ, робити рекламні тури для операторів, просувати Україну через участь в різних виставкових заходах, через контекстну рекламу в соціальних мережах, працювати з блогерами. І це повинно робитися вже зараз, якщо ми хочемо побачити арабських туристів в наступному році», — розповів Царук.

Не арабами єдиними

Дійсно, в цьому році засилля арабських туристів викликало чималий інтерес серед українців, проте Лієв вважає, що все це пов’язано з культурною відмінністю, адже ми не звикли до їх виду, а побачити жінку в паранджі на вулицях Києва чи Львова для нас майже в дивину.

З іншого боку, туристичний експерт вважає, що їх кількість в Україні занадто перебільшена, і не варто настільки загострювати увагу тільки на арабських туристах.

«До нас в десятки разів більше їдуть туристи з Німеччини, Польщі та навіть США, але чомусь ми не говоримо про те, щоб адаптувати наш сервіс під їхні потреби», — зазначає Лієв.

А ось Царук впевнений, що все, що приносить кошти до державного бюджету, і немаленькі кошти, вигідно і привабливо для держави. А тому нам варто розвивати туристичний ринок, і з арабами, і з китайцями, і індусами.

«Такі монстри, які для нас також цікаві, це Індія і Китай. У нас багато студентів з Індії навчаються, і вони повертаються додому, розповідають про нашу країну, і індуси цікавляться Україною, це перспективний напрямок», — вважає він.

Рецепт для залучення туристів з різних країн простий — реклама, і держава повинна створити промо-кампанію для різних ринків. Це дасть величезний поштовх для розвитку туристичного бізнесу в Україні та додаткових надходжень до держбюджету.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяМорозиво або тюремний строк: як країни мотивують населення вакцинуватися
Следующая статьяПлатити за сусіда: як комунальники на рівному місці «доять» українців