Ціни на харчові продукти в Україні найближчим часом зростатимуть. Член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповідає, що ціни на хліб, молоко і м’ясо до кінця 2022 року будуть точно рости.

А ось сезонні овочі та фрукти будуть опускатися в ціні, пишуть Подробиці.

На думку експерта, після відкриття українських портів можуть зрости ціни на популярні харчові продукти.

За прогнозом експерта, в цілому до кінця цього року варто очікувати підвищення цін на харчові продукти в середньому ще на 10-15%.

Також експерт відзначии, що ціни на помідори, томатну пасту і сік знижуватися не будуть, через те, що основна продукція йшла з південних областей країни. Але дефіциту очікувати не варто — частина цієї продукції буде замінюватися імпортом.

Ціни на м’ясо

Керівник Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко пояснив, що ціни на м’ясну продукцію безпосередньо пов’язані з цінами на зернові — а це корм для тварин.

Зернові зараз трохи впали в ціні й за логікою, ціни на м’ясо повинні були впасти.

Однак свинина в порівнянні з довоєнним часом зросла в ціні на 50%. І свинина є тим видом м’яса, який формує ціни на інші види м’яса.

За словами Бабенка, зараз ситуація склалася несприятлива для споживачів, бо з’явився дефіцит сировини — через дефіцит свиней. І саме це призвело до зростання цін.

«Дефіцит у третьому кварталі склав вже 30-40%, а наприкінці року прогнозується дефіцит до 50%. А при підвищеному попиті, падінні пропозицій і девальвації гривні варто очікувати підвищення цін на свинину і сало», — каже він.

До війни кілограм м’яса коштував близько 100 гривень, зараз цінники зросли вже до 150 гривень, і до кінця року ціна може ще зрости.

Ціни на продукти до кінця 2022 року

За прогнозами Національного банку України, ціни на харчі до кінця 2022 року зростуть на 31%. Про це розповів директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.

Він зазначив, що інфляція відбувається через зростання цін на овочі, фрукти та крупи. А наступного року очікують стрибок цін ще на 20%.

«Наприклад, гречка українського виробника за пів року здорожчала вдвічі: зараз крупа коштує від 90 до 109 гривень за кілограм. Причини: скорочення постачання, оскільки везли її постачали, зокрема, з росії та Казахстану та ажіотажний попит», — розповів директор департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Сергій Кияниченко.

Крім того, цієї осені можуть здорожчати хліб, цукор, сіль та м’ясо та молочна продукція.

Що найбільше подорожчало в Україні

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари і послуги в Україні. Подорожчали цукор, яйця, м’ясо, гречка, разом з тим подешевшали овочі.

За даними статистичного відомства, порівняно з липнем 2022 року:

  • яйця подорожчали на 15,5% до 28,5 гривень за десяток,
  • цукор 6,2% до 34,2 гривень за кілограм,
  • сало на 6,0% до 132,0 гривень за кілограм,
  • свинина на 5,9% до 152,8 гривень за кілограм,
  • рис на 5,9% до 56,1 гривень за кілограм.

Водночас буряк подешевшав на 38,9% до 20,4 гривень за кілограм, картопля на 28,4% до 13,6 гривень за кілограм, морква на 12,0% до 28,2 гривень за кілограм.

Алкоголь і сигарети

  • сигарети преміум-класу подорожчали на 1,6% до 77,5 гривень за пачку,
  • горілка подешевшала на 0,8% до 117,5 гривень за пляшку 0,5 літра,
  • вина столові українських марок подорожчали на 1,5% до 90,4 гривень за пляшку 0,7 літра,
  • пиво подорожчало на 2,4% до 27,3 гривень за пляшку 0,5 літра.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЗначно вищий, ніж зараз: бізнес спрогнозував курс долара у 2023 році
Следующая статьяМісцеві – про «референдуми» в окупації: Сказали, якщо приєднають до Росії, ЗСУ перестануть стріляти