24 листопада – Україна вже десятий місяць в пеклі повномасштабної війни, спровокованою Росією. Імперські плани Володимира Путіна захопити нашу країну за лічені дні – провалилися. Ба більше, ЗСУ змогли відвоювати Херсон – єдиний обласний центр, який російським воякам вдалось окупувати на початку так званої «спеціальної військової операції». Українські військові хоч і не так швидко як би хотілось, але впевнено витісняють російських окупантів з українських міст та сіл. Як довго ще триватиме велика війна? Озвучуються різні думки.

«КП в Україні» вивчила, які дедлайни щодо завершення активних бойових дій та війни в цілому озвучують представники української влади та іноземні експерти, політики.

ВАРІАНТ №1: «Війна закінчиться до літа наступного року»

Володимир Зеленський, президент України в ефірі телемарафону:

— Я обожнюю слухати Буданова… Ми розуміємо, що є висновки розвідок щодо положення ворога, його стабільності тощо, і є розуміння того, коли вони ставали слабкішими, і на основі цього можна було робити ті чи інші висновки…Іноді трапляються й неочікувані речі, які впливають на ці висновки, зокрема контракт між Іраном та Росією на поставки безпілотників та ракет. Тому це складні речі, які змушують по-іншому ставитися і змінювати тактику й стратегію ведення війни, бо ресурс у нас обмежений і розтягувати війну ми не зацікавлені. Але між вибором про те, як закінчити війну, і її терміном, ми обираємо «як». Бо ми могли віддати наші території, але ми обрали правильний і чесний шлях. Так, дуже складний, а для багатьох, на жаль, смертельний. Але він такий. І в ньому, коли такий вибір, треба дивитися на ресурс, бо ми не знаємо, коли ця війна закінчиться.

Кирило Буданов, голова ГУР

В інтерв’ю УП:

— Ви маєте зрозуміти, що я роблю свої висновки (озвучений раніше прогноз щодо закінчення війни до літа наступного року, — Авт.), спираючись на інформацію, а не просто тому, що мені так хочеться. Я сподіваюся на це дуже сильно.

Під час зустрічі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм:

— Настає вирішальний період війни. Нам потрібна допомога кожного українця і Боже благословення. Певен, що Україна здобуде повну перемогу над ворогом та звільнить всі окуповані землі.

ВАРІАНТ №2: «В Крим до кінця грудня, війна завершиться навесні 2023»

Андрій Єрмак, голова Офісу президента України:

— Звучить, ніби ця фраза заступника міністра оборони України, — це мрія. Звісно, мільйони українців мріють, аби ця війна завершилася якомога швидше. Утім, я буду більш реалістичним (коментуючи слова заступника міністра оборони Володимира Гаврилова щодо можливого закінчення війни до весни)… Я не готовий назвати точний день і час, коли ми переможемо. Але це точно станеться. Кожного дня, щохвилини ми робимо усе можливе, аби наша спільна з партнерами перемога настала якомога швидше.

Володимир Гаврилов, заступник міністра оборони України в інтерв’ю британському телеканалу Sky News:

— … ми можемо зайти в Крим до кінця грудня…Ви знаєте, існує феномен, який називають «чорний лебідь». З’являється несподівана подія для розрахунків, яку ніхто не очікував. Тому, я вважаю, що Росія може зіткнутися з «чорним лебедем» всередині країни. І це може посприяти нашому успіху з Кримом… Путін зникне. Наприклад, з якоїсь причини. Фізично чи політично, для прикладу. Або з кимось із його оточення щось станеться.

Олексій Рєзніков, міністр оборони України на своїй сторінці в «Фейсбук»:

— Ми детально пояснюємо логіку наших дій партнерам і будуємо систему проєктів підтримки на середній та довгий терміни. Це залучає економічний потенціал вільного світу на користь України. Росія на цьому полі програє.

Попереду дуже непростий період. Ворог вдається до терору, щоб спричинити гуманітарну кризу. Але баланс вже змінився. Росія приречена на поразку. Україна обов’язково переможе. Працюємо над тим, щоб світ сприйняв українське бачення перемоги, і вона настала якомога швидше.

Олексій Данілов, секретар РНБО в інтерв’ю Lb.ua:

— Я дуже обережно, ви знаєте, до цього ставлюся. Я кажу, що раз – це буде непроста війна; два – перемога буде за нами; три – не буде швидкої перемоги, але це точно не роки-роки.

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента України в ефі радіо НВ:

— Я вважаю, що є оптимістичні сценарії, є трохи песимістичніші сценарії. Але вважаю, що Гаврилов цілком ясно розуміє філософію цієї війни. Ми, Україна, маємо воєнну ініціативу у своїх руках у повному обсязі. Я, наприклад, особисто вважаю, що паде Донецьк чи Луганськ, а після цього ми бачитимемо дуже швидке закінчення цієї війни, зокрема зі звільненням Криму. Але те, що до весни Росія матиме абсолютне ресурсне виснаження, незалежно від того, чи буде Іран чи інша країна [допомагати] — це точно.

Прогнози впливових іноземних інституцій та експертів

Бен Ходжес, колишній командувач американської армії у Європі генерал в інтерв’ю 24 каналу:

— Український контрнаступ почався у вересні. Всі ці події варто розглядати в межах однієї картини, де праве крило контрнаступу – в Херсоні, а ліве – просувається в бік Маріуполя. Обидві ці лінії націлені зрештою на Крим. Крим – це приз. І я вірю, що Крим визволять до кінця наступного літа. До того моменту українці будуть відтісняти російські сили, нищити російську логістику…Але зима уповільнить наступ. Видимість, мабуть, буде гіршою через погану погоду.

Інститут вивчення війни:

— Така риторика (яка звучала на зустрічі керівника Кремля з представниками спецслужб СНД, що відбулась наприкінці жовтня, авт.) несумісна з переговорами на рівноправній основі про припинення вогню, не кажучи вже про закінчення війни, яку розпочала Росія. Натомість це рішуче свідчить про те, що Кремль все ще прагне військової перемоги в Україні та зміни влади у Києві, що вплинуло б на переорієнтацію України від Заходу. Це також вказує на те, що цілі Путіна виходять за межі території, яку він намагався анексувати.

Бріджит Брінк, посол США в Україні в інтерв’ю Європейській правді:

— Як дипломат з 25-річним досвідом, я навчилася не спекулювати з приводу майбутнього. Але я не думаю, що це буде швидка війна.

Ллойд Остін, міністр оборони США по завершенню «Рамштайн-7»:

— Я думаю, що зимовий бій сприятливий для українців. Ви знаєте, ми ввезли в Україну величезну кількість зимового спорядження завдяки таким країнам, як Канада та іншим, які були дуже і дуже щедрі.З іншого боку, росіяни воюють у чужій країні.Українці кинули виклик російським лініям постачання. Росіянам буде важко доставити до своїх військ те спорядження, яке їм необхідне для ефективної боротьби.І тому я думаю, що українці матимуть перевагу в цій боротьбі, як і зараз, і продовжать зберігати цю перевагу взимку.

Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал армії по завершенню «Рамштайн-7»:

— Ймовірність української військової перемоги, яка визначається як вигнання росіян зі всієї України, включаючи Крим, ймовірність того, що це відбудеться найближчим часом, невелика з військової точки зору… До січня, лютого земля, ймовірно, промерзне, що може бути зручно для наступальних операцій. Так що взимку може бути багато активності.

Майкл Кофман, американський військовий аналітик, представник Центру військово-морського аналізу (CNA) в коментарі New York Times:

— Подальші наступи України будуть більш складними. Вони займуть більше часу і потребуватимуть більше боєприпасів. Потенційно вони будуть дорожчими. Одним з ключових факторів на цьому етапі стане артилерія та своєчасне постачання боєприпасів до неї.

ТИМ ЧАСОМ

А що прогнозує Арестович?

В перші тижні повномасштабного вторгнення для багатьох українців (і не лише українців) як заспокійливе були прогнози радника Офісу президента України Олексія Арестовича. Його «два-три тижні» і це воєнне пекло скінчиться або ми побачимо перші перемоги вселяли надію, тримали в тонусі.

Останні прогнози Олексія Арестовича такі: корінний перелом у війні може статися в лютому-березні 2023 року.

— Мобілізацію не вдається закінчити, тому вся ця історія – квиток в один кінець. Лютий-березень, я думаю, настане корінний перелом. І тому вони вживають усіх заходів, щоб конфлікт заморозити, затягнути або домовитися про припинення вогню», — сказав Арестович в інтерв’ю Фейгін Live. — Ці придурки, які не вміють воювати, як і раніше, доводитимуть російську армію до стану повного нестояння і російське суспільство. І одного разу вузлик розв’яжеться і хребет зламається. Буде це лютий – березень, скоріш за все, – за моїми відчуттями, певними роздумами, темпами та оцінками і так далі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЩо буде з курсом долара у грудні
Следующая статьяСубсидії для українців під час опалювального сезону: що потрібно для оформлення