Місцеві жителі між собою називають Парк історії Землі Underhill нашим » парком Юрського періоду «. Але проводячи паралелі з відомим фільмом, все ж таки відзначають – є принципова різниця. У кіно все страшно, а звідси діти виходять з усмішками на обличчях і очима, що горять. Отже, перевантажилися, відпочили від війни.

Мамонта можна осідлати

Сім'я мамонтів – одна з улюблених локацій для відвідувачів. Фото: facebook.com/parkzemliСім’я мамонтів – одна з улюблених локацій для відвідувачів. Фото: facebook.com/parkzemli

Парк історії Землі Underhill розкинувся за кілька десятків кілометрів від Івано-Франківська. Тут на дітей і дорослих чекають скульптури доісторичних тварин, сучасників стародавніх людей.

— Саме такі велетні колись допомогли вижити людині – навіть науковці кажуть, якби не було мамонтів – не було б і людей, – зазначає «КП в Україні» арт-менеджер парку Олена Ананевич. — Вони давали можливість і харчуватися, і зігрітися.

Мамонтів і носорогів, оленів, доісторичних бугаїв та інших древніх мешканців планети у парку відтворили у натуральну величину. Висота деяких перевищує п’ять метрів. Творці доісторичних велетнів – скульптори з Прикарпаття, брати Дмитро та Тарас Пилипонюки. Вони родом із села, поряд з яким і працює парк.

— На ці скульптури ми дозволяємо навіть забиратися, на відміну від інших музеїв, де експонати часто огороджені стрічкою — не можна навіть підійти ближче, — веде далі арт-менеджер парку.

Улюбленець дітей – броненосець Лео. Кожен доісторичний мешканець має своє ім’я, яке вказано на табличці біля фігури. Судячи з відполірованої «шкури», не оминають і сім’ю мамонтів. Це найбільші місцеві мешканці.

Броненосець Лео - один із улюбленців відвідувачів зоопарку. Фото: facebook.com/parkzemliБроненосець Лео — один із улюбленців відвідувачів зоопарку. Фото: facebook.com/parkzemli

Останки стародавнього носорога знайшли поряд із парком

Ще один популярний мешканець – шерстистий «старунський» носоріг. Останки такого носорога, що чудово збереглися, археологи знайшли неподалік від парку – в селі Старуня, де знаходиться єдиний в країні працюючий грязьовий вулкан.

— Зараз ці останки знаходяться в музеї у Кракові, а до нас незабаром привезуть їхні зліпки, — зазначають співробітники парку.

Поруч із останками носорога відкопали ще й кістки самки мамонта. Тож історичний парк з’явився тут зовсім не випадково. У ньому мешкають скульптурні копії тих доісторичних тварин, які мільйони років тому бігали Прикарпаттям.

Це єдиний в Україні інтерактивний парк. До війни сюди приїжджали екскурсії з усієї країни, часто були гості зі східних областей – заради місцевих мамонтів та інших доісторичних тварин люди готові були проїхати тисячу кілометрів.

Останки стародавнього носорога археологи знайшли неподалік села, а у парку відтворили його у скульптурі. Фото: facebook.com/parkzemliОстанки стародавнього носорога археологи знайшли неподалік села, а у парку відтворили його у скульптурі. Фото: facebook.com/parkzemli

Дітей переселенців пускають безкоштовно

Зараз відвідувачів, звісно, менше. Відчинившись у несприятливий період, напередодні пандемії, парк вистояв і продовжує приймати відвідувачів і під час війни. Хоча про доходи не йдеться. Також адміністрація зберегла робочі місця працівників – людей не звільняли, хоча навесні парк не працював два місяці. Оскільки менше людей, у аніматорів та екскурсоводів поменшало виходів. Але нікого надвір не вигнали.

— У нас є знижки для відвідувачів – запровадили їх під час війни, незважаючи на те, що зараз усім складно, — розповідає арт-менеджер Парку історії Землі Underhill Олена Ананевич. – Ми опустили ціну на вхід на 100 гривень – замість колишніх 200 просимо лише 100 за квиток у будні, а у вихідні – 150. Це з недавніх пір – усі дев’ять місяців у вихідні теж усіх пускали за сотню. Ми маємо багато пільг – дітей до 12 років внутрішньо переміщених осіб пускаємо безкоштовно, для сімей військовослужбовців – знижки 30%.

За вказану суму не доведеться блукати парком на самоті і самому розважати себе. Програми з аніматорами для дітей різного віку та супровід екскурсоводів у неділю входять у вартість. Для найменших – активні ігри та квести, для дітей старшого віку – вікторини з питаннями.

— Кожної неділі – різні тематичні квести, — розповідає арт-менеджер парку. – Наприклад, «Таємниці ключів» — потрібно знайти чотири електричні ключі, заховані в «порталі майбутнього». З їхньою допомогою там запалюється іскра. Залежно від віку діти повинні пройти випробування, естафети або правильно відповісти на питання у вигляді гри.

Юних відвідувачів також можуть покликати до археологічної експедиції, під час якої вони шукатимуть кістки-макети та складатимуть із них тварину.

Народилися левенята

Два місяці тому у парку народилися двоє левенят. Фото: facebook.com/parkzemliДва місяці тому у парку народилися двоє левенят. Фото: facebook.com/parkzemli

Набриднуть стародавні тварини — можна піти подивитися сучасних. У парку мешкає пара левів, у яких нещодавно народилися двоє малюків. Також є тигр, олені, страуси. Нікого з них чіпати не можна – всі вони у вольєрах, але своїх диких родичів в іграх із дітьми замінюють товариські вівці та кози.

На території парку також працює планетарій та музей Землі, до якого веде тунель із бивнів мамонтів. У музеї всю історію планети показано у малюнках. Переситившись враженнями, діти можуть відпочити на звичайних дитячих майданчиках або, хто менше, у пісочниці, якщо не злякаються черепа доісторичного величезного крокодила. Є й тарзанка для любителів екстріму.

ЯК ДІСТАТИСЯ

Від Івано-Франківська 25 км автобусом чи машиною до села Підгір’я. Проїдете через Богородчани, за якими буде з’їзд до парку. Якщо їхати з боку Яремче чи Ворохти, треба проїхати Надвірну та повернути на кільці на Гуту.

ЦІНА ПИТАННЯ

  • У будні – 100 гривень з особи, у вихідні – 150.
  • Послуги екскурсовода – у будні 20 гривень із особи, 300 гривень із групи більше 15 осіб. У неділю – безкоштовно.
  • Військовослужбовці та їхні сім’ї – 30% знижки.
  • Діти внутрішньо переміщених осіб — безкоштовно.
Леви з тигром у парку – найкращі друзі. Фото: facebook.com/parkzemliЛеви з тигром у парку – найкращі друзі. Фото: facebook.com/parkzemli

Компетентно

Оксана Калініченко, психолог:

— Розважальні поїздки, екскурсії можуть стати тими ліками, які допоможуть зцілити рани в душах дітей. Нові добрі враження, видовища, нові історії допоможуть знизити тривожність, відволіктися від поганих спогадів чи постійного відчуття небезпеки. Зміна картинки корисна, щоб не застрягати у поганих спогадах. Для цього їх потрібно замінити на нові, хороші.

Діти різного віку по-різному сприймають світ. Наприклад, із маленькими треба говорити, розповідаючи історії. Тому будь-які розваги, де їх займають захоплюючі розповіді, підходять. Діти зараз також у стресі, різкі реакції – це нормально у такий час. Окрім війни та її наслідків, вони повинні бачити й інший світ, цікавий для них у їхньому віці. У них має бути дитинство – навіть під час війни дитину можна водити у музеї, у парк, на спортивні ігри та каруселі, щоб вона не зациклювалася на поганих переживаннях.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяРинок колекціонерів: чи можна заробити на монетах військової тематики
Следующая статьяЗа лаштунками мундіалю: фальшиві вболівальники, футбольна атмосфера і банан за 80 гривень