У найбільших містах Європи та Азії вперше за останні два роки масштабно відсвяткували Новий 2023 рік, що пов’язано з ковідними обмеженнями, які зняли. Під час святкування деякі з цих міст показали свою солідарність з Україною, використовуючи синьо-жовті кольори та згадуючи українців у новорічних зверненнях глав країн.

Про це повідомляє Reuters, пише Апостроф.

Так, у Лондоні найвідоміше оглядове колесо London Eye підсвітили у кольори українського прапора, щоб показати свою солідарність з Україною, де триває повномасштабна війна з Росією. У синьо-жовті кольори був і феєрверк у столиці Великої Британії. Салюти тривали понад 10 хвилин. Мер міста навіть назвав святкування Нового року найбільшим в Європі.

Також напередодні Нового року жителів України привітав експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він побажав перемоги для України над Росією цього року.

«2023-й стане значно кращим порівняно з 2022 роком. Зважтеся мріяти. Щасливого Нового року», – наголосив Джонсон.

У Китаї у місті Вухань, де були жорсткі обмеження під час пандемії коронавірусу, жителі міста вийшли на вулиці у новорічну ніч також вперше без обмежень. Це ж саме відбулося у Сіднеї та Берліні, де була вражаюча вистава із салютом. У Празі вирішили святкувати без масових гулянь з метою економії.

Водночас у своєму новорічному вітанні президент Польщі Анджей Дуда згадав Україну. За його словами, на його країну теж впливають наслідки цієї війни, якій «досі не видно кінця»: енергетична криза, підвищення цін, уповільнення економіки, неможливість щось планувати.

«Треба сказати прямо: у всьому цьому винна імперська політика путінської Росії. На жаль, наслідки цієї війни в наступному році раптово не зникнуть, нам ще доведеться з ними боротися», – наголосив польский президент.

Дуда також зазначив, що ця жорстока агресія Росії проти незалежної і демократичної України принесла лише смерть, біль і страждання.

У свою чергу, святкова столиця Данії — Копенгаген був підсвічений синьо-жовтими, у тому числі годинник на місцевій вежі в центрі міста.

Королева Данії Маргрете II велику частину своєї новорічної промови присвятила Україні та українській нації. За словами королеви, вона свідок страждань цього народу після нападу на країну, що дуже сумно. Водночас сильно вражає всіх героїчна боротьба українців за свою свободу.

«Багато українців приїхало до Данії після початку війни, і данці їх добре зустріли. Багато хто відкрив свої домівки, роботу, футбольні клуби та свої серця. Коли ми допомагаємо один одному, ми запалюємо світло в темряві. Це найменше, що ми можемо зробити», — зазначила вона.

Як додала королева Маргрете II, багато з українських біженців, що перебувають у Данії — це жінки та діти, які хвилюються за свої рідних та мають велике бажання підтримати себе та свої дітей, аби життя в них було якомога нормальним. Вони всі сподіваються якнайшвидше повернутися додому в Україну.

«Моє перше новорічне побажання сьогодні адресоване українцям Данії та всьому українському народу. Нехай ця страшна війна закінчиться і нехай ваша горда і прекрасна земля знову розквітне», — наголосила вона.

Тим часом у Москві Новий рік-2023 гучно та весело відсвяткували на Микільській вулиці. Люди танцювали під відому пісню Вєрки Сердючки «Гуляночка» та голосно підспівували рядкам з приспіву цієї пісні «ще не вмерла Україна».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяНові поштові тарифи, обмін лампочок та транш від ЄС: що чекає на Україну в січні 2023
Следующая статьяНова хвиля мобілізо­ваних росіян тікатиме в тайгу та тундру – військовий експерт