Міністерство оборони України прокоментувало новий порядок виплат військовослужбовцям з 1 лютого, пише КП в Україні. У відомстві запевнили, що розмір додаткової винагороди військовим, які беруть участь у бойових діях, не змінюється.

— Ще раз наголошуємо, що бойові виплати у 100 тис. гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються, — йдеться у заяві.

У Міноборони пояснили, що зміни торкнуться військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій, строковиків і курсантів, офіцерів управлінь і штабів.

Рішення змінити нарахування пояснили дотриманням принципів справедливості щодо стимулювання воїнів. Тому тепер виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності і специфіки бойових чи спеціальних завдань.

— Для прикладу: станом на зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тис. гривень. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень, — зазначили у відомстві.

Водночас з 1 лютого будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців. Мінімальний його рівень для ЗСУ, Національної гвардії та Державної прикордонної служби становитиме не менше 20 100 гривень. Для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Національної поліції — не менше 17 000.

Додаткові виплати військовослужбовцям у 30 та 100 тисяч гривень запроваджені постановою Кабінету міністрів від 28 лютого 2022 року. Підставою для перегляду порядку стали доручення уряду щодо необхідності оптимізувати видатки Державного бюджету. Також бралося до уваги доручення Мінекономіки щодо формування єдиного підходу у визначенні порядку та умов здійснення виплат.

23 січня 2023 року ЗМІ повідомили, що Кабмін встановив обмеження на коло осіб, яким в період війни виплачується додаткова винагорода у 30 тисяч та 100 тисяч гривень.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяХто, кому і де може вручати повістки: 9 важливих питань
Следующая статьяБензин, алкоголь та цигарки за готівку не купити: що задумали у владі