Рік тому «Добропарк» пережив нашестя російської армії. Руйнування, які лишили по собі «освободители», були жахливими. Практично все, що вони не знищили, вкрали. Збитки, завдані росіянами, сягають мільйонів доларів, пише КП в Україні.

Та як би там не було, а «Добропарк» не здався, рік тому там почали роботу над відновленням і вже готуються до нового сезону. Зараз закінчується монтаж виробничих приміщень та майстерень загальною площею 2500 м2, розпочали монтаж теплиць.

Засновник «Добропарку» Ігор Добруцький разом зі своєю командою працювали цілий рік, щоб цієї весни вони змогли розпочати сезон, зустріти своїх гостей і здивувати їх тим, як відновлюється одне з найкрасивіших місць Київщини.

Нам вдалось поновити колекцію рослин приблизно на 80 відсотків

Засновник «Добропарку» Ігор Добруцький. Фото: facebook.com/igor.dobrutskyiЗасновник «Добропарку» Ігор Добруцький. Фото: facebook.com/igor.dobrutskyi

— Збитки? Це мільйони доларів. Складено акти на пошкоджене майно і будівлі… Також є непрямі збитки, клопіт з розмінуванням. Але що б там не було, сонце кожен ранок встає, — каже Ігор Добруцький. — Відновлення тривало весь 2022 рік. Нам вдалось поновити колекцію рослин десь так на 80 відсотків — тих кущів, дерев і рослин, які були знищені. Особливо постраждала колекція сакур. Що стосується колекції тюльпанів, то вдалось відновити її майже всю завдяки голландським партнерам, які допомогли і надали нам безкоштовно цілу фуру тюльпанів на безоплатній основі. Тому це нам дуже допомогло.

Величезну роль у процесі відновлення «Добропарку» грає і моральна підтримка людей, які кожного дня своїми коментарями підбадьорюють команду «Добропарку».

— Чи вдається знайти підтримку? Морально — так. Моральна підтримка є, особливо від наших відвідувачів. Я дуже вдячний, що на нашій сторінці «Добропарк» завжди приємні відгуки, коментарі – це нас дуже надихає. Тому що це важливо і означає, що наша праця потрібна, — говорить наш співрозмовник.

Що стосується відновлення техніки, такої як трактори, електрокари, а також готелю… то тут ситуація значно складніша. Відновити їх так швидко, як рослини, не вдається, тому що їхня відбудова і фінансування – це величезні фінансові затрати. Вони також будуть відновлені, але поступово, з допомогою інвесторів.

— Звісно, ми їх відновимо, але не раніше ніж через 2-3 роки. Але головне для нас — ми поставили перед собою ціль і однозначно це зробимо, — каже Ігор Добруцький.

Таким був «Добропарк» після рашистської навали. Травень, 2022. Фото: instagram.com/dobropark​Таким був «Добропарк» після рашистської навали. Травень, 2022. Фото: instagram.com/dobropark​

136 сортів тюльпанів і безліч фотозон

Загалом у «Добропарку» зараз панує гарний настрій і оптимістична атмосфера. Люди чекають на прихід весняного сезону, який має розпочатись 27 квітня і триватиме до 21 травня. Після чого на зміну весняному сезону має прийти лавандовий. А потім буде сезон гортензій, сезон трав, а заключним — «зима за містом». Всього планується 5 сезонів на рік.

— Очікування хороші, тому що наш голландський партнер спеціально вивів український «переможний» тюльпан. Такий спеціальний сорт він надав зі своєї селекції. І ми віримо, що він принесе нам перемогу. Тому готуємось до весни. До першого нашого весняного сезону, — каже Ігор Добруцький. — Ми цей тюльпан не розкриваємо, хочемо, щоб люди прийшли і самі подивились на нього, як він виглядає.

А подивитись цього року однозначно буде на що. На відвідувачів чекатимуть маса цікавих фотозон, де можна буде зробити багато гарних фото для соціальних мереж.

— Будуть надзвичайно красиві локації з тюльпанами, бо у нас 136 сортів. Є на що подивитися. Плюс ми готуємо дуже багато фотозон і зон, де можна буде смачно поїсти, ховатися і від сонця, і від дощу. Ми не робили цього раніше, тому що не доходили руки. І ось нарешті можна це зробити. Основне — нам хочеться дуже, щоб наша весняна колекція тюльпанів стала переможна, — говорить Ігор Добруцький.

Готуються надзвичайно красиві локації із 136 сортами тюльпанів. Фото: https://www.facebook.com/dobropark.uaГотуються надзвичайно красиві локації із 136 сортами тюльпанів. Фото: https://www.facebook.com/dobropark.ua

До речі

Безкоштовний вхід для ЗСУ

— І хочеться зробити дещо для наших хлопців, які зараз у ЗСУ. Тому всім, хто буде у формі, на весь період — з 27 квітня по 21 травня — вхід буде однозначно безкоштовним. Ми будемо робити для них невеличке свято і для їхніх сімей, і наших відвідувачів. Ми хочемо, щоб ця весна була переможна і щоб у нашому парку ми могли відзначити наших хлопців, — каже Ігор Добруцький.

Як виглядатиме новий сорт тюльпану організатори не кажуть. Пропонують приїхати та подивитися самим. Фото: facebook.com/dobropark.uaЯк виглядатиме новий сорт тюльпану організатори не кажуть. Пропонують приїхати та подивитися самим. Фото: facebook.com/dobropark.ua

ДОВІДКА КП

«Добропарк» — це приватний дендрологічний парк площею 300 гектарів. Він розташований у селі Мотижин, що у 29 км від Києва.

Парк вперше відкрився для відвідувачів у 2020 році і з тих пір став місцем для проведення сімейних свят, виставок, концертів, фестивалів та інших масових заходів. У рік відкриття в ньому росло понад 1 мільйон тюльпанів, 25 тисяч кущів лаванди, 200 тисяч бегоній, 100 тисяч петуній і 1 мільйон ліатрісу. А ще 14 000 дерев і кущів.

У 2022 році починаючи від 26 лютого на території парку тривалий час знаходились російські війська з тисячами одиниць бронетехніки. Своїми діями вони завдали парку нищівного удару і збитків. Зараз парк поступово відновлюється.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяПодатки у березні: чи відбулись зміни для ФОПів
Следующая статья«Айбокс банк» підозрюють у обслуговуванні нелегального грального бізнесу