У неділю, 26 березня, українці традиційно будуть переводити годинники, аби перейти на літній час.

«Апостроф» розповідає, навіщо переходити на інший часовий пояс та чи можуть цю процедуру скасувати на території ЄС.

Перехід на літній час — коли переводити годинники та чому змінюють часовий пояс

В Україні традиційно переходять на інший часовий пояс в останню неділю жовтня та березня. 26 числа українцям необхідно буде перевести стрілку годинника на час вперед. Гаджети, у свою чергу, можуть в автоматичному режимі перейти на літній часовий пояс, якщо включено відповідне налаштування.

Вперше в Європі годинники почали переводити після завершення Другої світової з метою економії електроенергії. Про зміну часового поясу в Україні йдеться в постанові Кабміну 1996 року.

Перехід на літній час — коли процедуру можуть скасувати в ЄС та Україні

Єврокомісія ратує за скасування переходу на зимовий і літній час з 1996 року. А 2021 рік мав стати останнім роком переведення стрілок. Але нововведення вирішили поки що не ухвалювати, оскільки через територію ЄС проходять три часові пояси, а між окремими країнами-членами немає єдності. Відповідно, скасування переходу на зимовий та літній час вирішили перенести на 2026 рік.

Україна в цьому питанні слідує за ЄС і планує скасувати переведення часу, однак деякі політики також ніяк не можуть домовитися з цього приводу. Відповідний законопроект так і не був схвалений Радою. Ще у 2020 році спікер парламенту Руслан Стефанчук запропонував, аби Україна жила за зимовим часом. Політик також висунув наступну ініціативу — органи місцевого самоврядування в разі необхідності можуть рекомендувати час початку робочого дня для підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Однак, законопроект Стефанчука відправили на доопрацювання, оскільки через зимовий час Україна не зможе синхронізовано жити з Європою.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Євробляхи» по-новому: чому українці у Євросоюзі змушені продати свої машини
Следующая статьяОбережно зі знахідками – вас можуть визнати крадієм