Зіпсовані товари, пащекуваті касирки, продаж тютюнових та алкогольних виробів неповнолітнім та низка інших проблем – такі закиди від киян на адресу популярних рітейлерів часто можна побачити в соцмережах. У більшості скарг фігурують дві назви – “Фора” та “АТБ”. Та чи справедливі ці закиди? І чи дійсно все так погано в столичних магазинах?
Аби проаналізувати всі вищезгадані “проблеми”, знімальна група “СтопКору” вирішила влаштувати рейд по київських супермаркетах. Що з цього вийшло – розповів у новій рубриці журналіст Артем Ребров.
“Коли я йду додому після роботи – я планую свою вечерю. Так само, я думаю, робить й більшість киян. Але знаєте, коли ти заходиш в магазин і бачиш прострочку та незадоволене обличчя персоналу – весь апетит десь дівається. Наприклад, якщо порівнювати мій середній чек до та після початку повномасштабного вторгнення, то сума в ньому зросла на третину! Чому я маю платити повну суму за прострочений товар?” – коментує репортер.
Найбільше хейту в соцмережах виливається на супермаркети “Фора” та “АТБ”. Якщо поглянути на сайти з відгуками покупців, то можна побачити, що ці торгові мережі мають майже однаковий негативний рейтинг. Із чим це пов’язано?
Команда “СтопКору” вирішила провести експеримент й відвідати київські магазини цих двох мереж під виглядом звичайних покупців.
Мережа магазинів “Фора” декларує свою місію як “піклування не лише про гостей, а й працівників”. Саме такий опис магазина на офіційному сайті. Але якщо перевірити відгуки, то незадоволених покупців набагато більше, ніж тих, ким “попіклувалися”, зазначає Артем Ребров.

Що саме найчастіше закидають “Форі”:
- недостатню ввічливість персоналу, ігнорування державної мови;
- неякісні чи прострочені продукти;
- наявність відходів у готовій продукції кулінарії.
А як щодо їхніх конкурентів з “АТБ”? Це – найбільша мережа України, що динамічно розвивається, заявляють на офіційному сайті. Але чомусь через ціль бути кращими працівники забули про клієнтів, пишуть люди.

Що найбільше закидають “АТБ”:
- хамовиті касири;
- неякісна продукція під власною торговою маркою;
- фальсифікат.
А які висновки зробили журналісти після рейду, побачивши все на власні очі?
“Мережа магазинів “АТБ” показала себе з хорошого боку. Ми не знайшли продуктів, які б завершували своє існування завтра, або ж незадоволене обличчя персоналу, як у “Форі”, наприклад, охоронець, який ходив за нами та слідкував, щоб ми не відзняли щось “не те”, або ж працівниці, які поховалися та не мали бажання з нами спілкуватися. Також у “Форі” ми знайшли багато акційних продуктів, які мають от-от вже зняти з полиць“, – резюмує Артем Ребров.

Тож чи довіряти столичним супермаркетам і в яких магазинах краще купувати товари – вирішувати кожному з вас. А ми, своєю чергою, продовжимо рейди найпопулярнішими місцями столиці та вже готуємо нові випуски в цій рубриці.