З цього понеділка, 5 червня, НБУ наказав українським банкам звітувати про всі карткові платежі населення незалежно від їхньої суми. Тепер щопонеділка до 16:00 кожен банк має подавати свій відповідний звіт НБУ.

Про це йдеться у внутрішньому листі Нацбанку №25-0005/38228, який опинився у розпорядженні «Країни«.

Згідно з цим документом, фінансисти передаватимуть НБУ дані щодо трьох видів карткових операцій:

  1. P2P-перекази (коли фізособи перекидають гроші один одному);
  2. Поповнення/зняття готівки з карткових рахунків у касах або банкоматах;
  3. Оплати в Інтернеті.

За інтернет-проплатами НБУ запросив детальну інформацію з номерами карткових рахунків, з яких відбуватимуться платежі, а також із даними про одержувачів — ЄДРПОУ інтернет-майданчика/магазину, кількістю проплат, усіх сум. Причому в розрізі всіх карток — як карток, випущених українськими банками, так і карток іноземних банків. Українські банки, які обслуговують інтернет-торговців, мають інформацію про всіх.

У той же час НБУ не запитав відомостей про карткові оплати людей у магазинах.

За трьома вищевказаними картковими операціями банки передаватимуть НБУ дані про всі платежі. Не тільки щодо великих (від 400 тис. грн), за якими інформація і так автоматично йде до Держфінмоніторингу, як вимагає чинне законодавство. А про всіх без винятку – на будь-яку суму.

Що Нацбанк не вказав у своєму листі №25-0005/38228 – це з якою метою збирає всі ці дані. Можна лише припускати, що цілі пов’язані з фінансовим моніторингом, оскільки вищезгаданий лист №25-0005/38228 підписаний директором Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ганною Липською.

У банківському середовищі зараз обговорюється три версії з цього приводу: хтось думає, що НБУ жорсткіше перевірятиме платіжну дисципліну торговців (правильність присвоєння MCC-кодів), як було з гральним бізнесом, хтось вважає, що інформацію збирають для силових органів, хтось – для податкової.

Можливо, для надання правоохоронцям/фіскалам інформації на запит.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяПодорожчання електроенергії в Україні: що буде із субсидіями та пільгами
Следующая статьяВ Україні сплеск шахрайства: які найпоширеніші схеми аферистів