День знань: урок ментального здоров’я та три формати навчання

Новий навчальний рік стартує за розкладом – 1 вересня. А перший урок у День знань буде присвячений ментальному здоров’ю. Запропонований МОН урок « Ти як? Повертаємось до школи! » навчить дітей кільком технікам саморегуляції у тому, щоб подолати страх чи тривожність, заспокоїтися, розслабитися і підтримати себе як під час навчання, так і у позашкільному житті.

Навчальний процес цього року пройде у трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. Кожен регіон України сам підбирає найбільш підходящий формат з огляду на ситуацію з безпекою – насамперед йдеться про наявність укриттів у школах. Як повідомляється, з 1 вересня у Києві на офлайн-навчання вийдуть 240 тисяч школярів. Це у 2,5 рази більше, ніж торік.

Цікаве нововведення чекає на львівських школярів – з 1 вересня з ними працюватимуть екоучи. Вони навчатимуть дітей правильно сортувати відходи і загалом дбати про навколишнє середовище, пише kp.ua.

Для українських школярів за кордоном запропонували нову дистанційну форму навчання. Багато українських дітей навчаються одночасно у двох школах – в Україні та в країні перебування – і навантаження виходить дуже великим. Новий формат дозволить дітям вивчати лише український компонент шкільної програми (українська мова та література, історія України, географія), а решта предметів проходитиме у школах тих країн, де вони знаходяться. На вивчення українських предметів дітям потрібно від 6 до 8 години на тиждень.

ВПО: деяким скасують виплати

Усередині переміщеними особами люди стають не з доброї волі, а вимушено залишають рідні будинки через війну. Для підтримки ВПО держава виплачує їм фінансову допомогу, проте після півтора року війни виплати вирішили переглянути. Зокрема, скасувати допомогу планують переселенцям, які спроможні забезпечити себе самостійно.

З 1 вересня гроші перестануть виплачувати ВПО, які:

  • придбали транспортний засіб, випущений менше ніж п’ять років тому;
  • купили на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок чи інше нерухоме майно;
  • мають на депозитному банківському рахунку гроші чи облігації внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тис. грн;
  • придбали банківські метали, безготівкову чи готівкову іноземну валюту загалом на понад 100 тис. грн;
  • є власниками житла або його частини, що розташована на безпечних територіях, площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.
  • перебувають на повному державному утриманні у будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;
  • перебувають на повному державному утриманні у школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) спрямування.

Органи соцзахисту мають повідомити людину про припинення виплат, але при цьому ВПО за бажання може оскаржити це рішення.

Крім того, продовжує діяти норма, згідно з якою не мають права отримувати виплати ВПО, які:

  • перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджується документально (службове відрядження, стажування, лікування тощо);
  • повернулися на місце проживання, звідки раніше виїхали;
  • відбувають покарання у місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Перехід на новий церковний календар

1 вересня 2023 року розпочинається новий церковний рік. Саме з цієї дати, як було вирішено раніше, віруючі Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) відзначатимуть церковні свята відповідно до новоюліанського календаря, який прийшов на зміну юліанському. У зв’язку з цим більшість дат церковних свят змістяться на 13 днів назад.

Докладно про це ми писали тут.

Нові правила для автобусних перевізників

« Укртрансбезпека » нагадує: до 31 серпня пасажирські транспортні засоби, у відомостях про які не вказано екологічний клас чи клас ЄВРО-1, мають оновити дані про екологічний клас.

З 1 вересня виїхати за кордон зможуть лише ті пасажирські автобуси, які дотрималися цієї умови.

Якщо у свідоцтві про реєстрацію є позначка класу екологічності, додатково надавати сертифікат не потрібно.

Тарифи залишаться на місці, а ціни продовжать зростати

У вересні підвищення вартості комунальних послуг не буде. Нагадаємо, що вартість послуг гарячого водопостачання, опалення та розподілу природного газу зафіксовано мораторієм на час війни та ще 6 місяців після скасування військового стану. Тарифи на холодну воду залишаються без змін після того, як НКРЕКУ скасувала своє рішення щодо підвищення цін на 30%. Без змін залишається ціна на газ для клієнтів «Нафтогазу» – 7,96 грн/куб. Тариф на електрику вже зріс та становить 2,64 грн за кВт*год.

А ось продуктові ціни продовжать зростати. Щоправда, кажуть експерти, у вересні на нас чекає помірне подорожчання – у рамках прогнозованої інфляції. Серед найбільш уразливих товарів експерти виділяють вершкове масло та яйця, рибу та морепродукти, м’ясо та птицю, молоко та молочні продукти.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУкраїнцям платитимуть по 18 тис грн при поверненні додому: хто отримає грошову допомогу
Следующая статьяДотягнутись до кожного: чи можлива екстрадиція ухилянтів в Україну