МОЗ скоротило граничний термін проходження військово-лікарської комісії з 5 до 4 днів і створило електронну систему записів. Таким чином, міністерство виконує рішення РНБО, пише kp.ua.

— Керівникам обласних військкоматів та медичному персоналу лікарень доручено суворо дотримуватись встановлених термінів. Вони також мають організовувати оптимальні маршрути для проходження військово-лікарської комісії і контролювати, щоб військовозобов’язані проходили медичні огляди без зайвих затримок, — йдеться у заяві.

Нововведення передбачають:

  • проведення медичного огляду – до 4 робочих днів;
  • лабораторні дослідження – до 3 робочих днів;
  • Інструментальні дослідження (рентген, ультразвук) – до 3 робочих днів.

До повномасштабного вторгнення терміни проходження медогляду становили 30 днів, на період дії воєнного стану їх скоротили до 5 днів. Військовослужбовці скаржилися, що процес проходження ВЛК надто затягнутий та бюрократизований. Бійцям необхідно пройти ВЛК після отримання висновку про можливість повернення на фронт або необхідність звільнення їх від військової служби.

30 серпня президент Володимир Зеленський розпорядився масово перевірити рішення ВЛК щодо видачі підроблених довідок. Правоохоронці провели сотні обшуків по всій країні. Станом на вересень поліція розслідує понад 80 проваджень по військкоматах та ВЛК, 33 чиновники отримали підозри.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяХроніка «смертей» Путіна: вбивство, хвороба та нещасний випадок
Следующая статьяВесь світ у труху? Для чого Путін проводив тренування ядерних сил