Бенефіціарний власник групи компаній 1+1 media олігарх Ігор Коломойський, який перебуває під вартою у справі про заволодіння коштами Приватбанку, передав свої корпоративні права в медіахолдингу в управління трудовому колективу компанії в особі чинного гендиректора Ярослава Пахольчука.

У заяві каналу «1+1» йдеться, що повноваження з управління корпоративними правами передбачають можливість управителя ухвалювати від свого імені будь-які необхідні рішення, крім відчуження та/або обтяження корпоративних прав, що належать Коломойському, та отримання дивідендів. «Передача корпоративних прав до управління не призведе до зміни кінцевого бенефіціарного власника групи 1+1 media, вирішальний вплив (контроль) залишається за Ігорем Коломойським», – додали у медіагрупі.

Але чи справді Ігор Коломойський зберіг контроль над своєю бізнес-імперією? Про це KP.UA запитувала політолога Володимира Фесенка.

Канал «1+1» вже давно взяв під свій контроль Офіс президента

— Коломойський де-факто відмовився від свого головного медіаактиву, чому він пішов на це, що сталося?

– Права власності поки що залишаються за Коломойським, але юридичний контроль він передає керівництву «1+1». Це означає лише те, що зараз просто фіксується ситуація, що на каналі діє вже кілька років. Ще з 2021 року канал «1+1» перестав бути інструментом політичних операцій Коломойського та працює у координації з Офісом президента.

— А як Коломойський пішов на це, його змусили?

— Це невідомо, але факт полягає в тому, що каналом та інформаційною політикою зараз керує менеджмент каналу. Коли його позбавляли громадянства України, хтось помітив хоч якусь активність «1+1»? Ні. І канал уже з того часу не використовувався у політичній боротьбі проти Офісу президента. Тобто зараз відмовою Коломойського від каналу фактично закріплюється та ситуація, яка фактично існує вже кілька років.

— А чому саме зараз, тому що він за ґратами?

— Це питання. Можливо, саме тому Коломойський де-факто віддає своє право на «1+1».

— А чи можна сказати, що Коломойський фактично передає канал Офісу президента?

— Офіс президента і так узяв під свій контроль канал два роки тому, ще до Спільного інформаційного марафону.

Коломойському навряд чи вдасться відновитись

— Що ще може втратити Коломойський, адже в нього лишився дуже великий актив – нафтова галузь, заправки, нафтопереробні заводи?

— У нього ще чимало залишилося. Але держава вже повернула під свій контроль те, що Коломойський незаконно контролював. «Укрнафта» — державна компанія, яку «доїв» він ще з часів Ющенка. За що й отримав одну із кримінальних справ. Кременчуцький нафтопереробний завод – та сама історія. Це державні ресурси, які «доїв» колишній господар Приватбанку.

Але в нього ще залишилося багато активів – розважальний комплекс у Буковелі, мережа заправок та інше. І, крім того, є ще багато інших прихованих активів.

— А чи можна сказати, що зірка Коломойського в політикумі України вже закотилася?

— Так, це, найімовірніше, так. Відновитись йому зараз навряд чи вдасться. І тепер найкращий варіант для нього – це піти на пенсію.

— У США, де проти нього також заведено кілька справ?

— Хоч би й так. На відміну від Фірташа, американці не вимагають екстрадиції Коломойського. Розслідування там триває, але запитів на екстрадицію немає. Тож щось він собі на «пенсію» приберіг.

— Такий собі олігарх на пенсії?

— Думаю що так. Після війни на нас чекає серйозний розподіл інформаційного ринку, та Коломойського там уже не буде. Можливо, він продасть свою частку, і юридичний контроль над «плюсами» перейде до когось іншого. Те саме буде і з телеканалом «Інтер» та каналами Пінчука.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Сіра конячка» Джонсон: які ризики для України від американських політичних «гірок»
Следующая статьяХроніка «смертей» Путіна: вбивство, хвороба та нещасний випадок