Конфлікт на Близькому Сході і війна росії проти України зобов’язані мати наслідки для Німеччини. Цього вимагає міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. Він не виключає початок війни у Європі, пише informator.ua.

Про необхідність готуватись до війни у Європі заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в ефірі програми ZDF «Berlin direkt». Над країнами ЄС нависає небезпека війни.

Ми повинні знову звикнути до думки, що над Європою може нависати небезпека війни. Німеччина повинна бути придатною до оборони, це стосується як Бундесверу, так і суспільства. Ми повинні стати придатними до війни», — сказав Пісторіус.

Міністр також додав, що влада зробить усе, що в її силах, у конфлікті на Близькому Сході, щоб не допустити подальшої ескалації. Пісторіус також закликав до фінансування Бундесверу.

Оцінка стану збройних сил Німеччини

У Німеччині відбувається дискусія коаліцій щодо фінансування Бундесверу. На думку Бориса Пісторіуса, німецький уряд не занадто повільний у так званому «переломі» у питанні коштів для армії.

«Ви не можете отримати набагато більшу швидкість, ніж ця», — заявив він.

Зокрема, для потреб Бундесверу створили спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро. Соціал-демократи також змінили його структуру.

Політик зауважує, що Бундесвер занедбаний впродовж тривалого часу. Виправити ситуацію з ним не так просто. Пісторіус переконаний, що до кінця цього десятиліття Німеччина опиниться у зовсім іншому становищі в питанні своєї армії.

«Все, що було зіпсовано за 30 років, на жаль, не можна виправити за 19 місяців», — сказав міністр.

Раніше міністр економіки Роберт Хабек висловився за збільшення фінансування Бундесверу. Зелений політик заявив, що це потрібно обговорити вчасно — і до того, як закінчиться термін дії спеціального фонду.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЯк безпечно взяти кредит: експерти пояснили, на що звертати увагу перед оформленням
Следующая статьяНаступного тижня євро може подорожчати, але не суттєво: прогноз експерта