Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, мають пройти фізичну ідентифікацію до 31 грудня 2023 року. Про це повідомили в Мінсоцполітики, пишуть Гроші.

Фізична ідентифікація необхідна для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплати саме та особа, якій вони були призначені.

Якщо пенсіонер перебуває на підконтрольній Україні території, він може відвідати будь-яке відділення Ощадбанку.

Якщо він знаходиться за межами України чи на тимчасово окупованих територіях, ідентифікацію можна пройти:

  • авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»);
  • звернувшись до закордонної дипломатичної установи України для отримання документу про посвідчення факту, що особа є живою. Цей документ разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу ПФУ за місцем перебування на обліку. Цю заяву  можна також подати через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Зазначається, що Мінсоцполітики вживає заходів для пролонгації строку проходження фізичної ідентифікації 31 грудня 2023 року ще на 3 місяці — до 1 квітня 2024 року відповідно. Найближчим часом проєкт відповідних нормативних змін має бути винесений на розгляд уряду.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУ Києві – один сонячний день, у регіонах – золота осінь. Погода на тиждень
Следующая статьяМайбутнє України в ЄС: перспективи представництва у Європарламенті та фінансування