У вихідні Україна стане полем бою холодних арктичних повітряних мас із відносно теплими повітряними фронтами, які йдуть з боку Балкан. З усіма відповідними наслідками. Спочатку сніг та морози, а потім – відлига. Детальніше про погоду на 13–15 січня розповідає «Апостроф«

Субота, 13 січня

За даними Українського гідрометеорологічного центру, практично по всій території країни очікується помірний сніг. Виняток – Одеська, Харківська, Луганська та Донецька області: там буде просто хмарно.

У західних областях вночі очікується 6-10 морозу (крім Хмельниччини – там мінус 10-12), вдень – мінус 1-3. В областях, які межують із країною-агресором, а також у Дніпропетровській та Запорізькій областях вдень мінус 10-12, уночі – 15-18 морозу. Особливо холодно у темну пору доби буде на Сумщині – до мінус 20 градусів.

На Житомирщині та Київщині, а також у більшості центральних областей вночі очікується 10-12 морозу (на Кіровоградщині – мінус 14-16), вдень – мінус 2-7. Але тут також є виняток – Вінницька область. Вдень там, як і у західних областях, мінус 1-3 градуси.

У південних областях вночі 8-12 морозу, вдень мінус 2-5. Найтепліше, звичайно, в Криму – хоч там уночі і мороз 7-9 градусів, але вдень близько нуля, а якщо й заморозки, то лише до мінус 2 градусів.

«На Україну з півночі йдуть холодні арктичні повітряні потоки, і у вихідні температура знизиться. Крім того, цей холодний циклон принесе із собою сніг. Але не сильний, можна сказати – сніжок. Але до кінця неділі цей циклон, як ми говоримо,»видихнеться». І в понеділок уже очікується циклон з південного заходу, з Балкан. Відповідно, прогнозується підвищення температури», – розповідає «Апострофу» синоптик, керівник відділу Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха.

Неділя, 14 січня

Помірний сніг очікується лише у східних областях України. У північних областях, а також на Полтавщині та Дніпропетровщині – невеликий сніг. В Івано-Франківській, Чернівецькій, Одеській та Миколаївській областях – без опадів. В решті областей, а також у Криму – невеликий мокрий сніг.

Температурний режим змінюється у бік потепління. У західних областях вночі мінус 4-6 (лише на Рівненщині мінус 6-8), вдень – у середньому в районі нуля – від мінус 1 до плюс 1 градуса. В областях, які межують із країною-агресором, вночі 13-16 морозу, вдень – мінус 4-7. У Житомирській та Київській областях вночі 9-12 морозу, але вдень – лише мінус 1-3 градуси.

У центральних областях вдень ті самі мінус 1-3, вночі – 7-10 морозу. В Одеській та Миколаївській областях удень від мінус 1 до плюс 1, уночі – 4-6 морозу. На Херсонщині вночі стільки ж, але вдень від нуля до двох тепла. У Криму вдень така сама температура, а вночі – мінус 2-4 градуси.

Понеділок, 15 січня

Арктичний циклон остаточно поступається своєму південно-західному колезі. Абсолютно у всіх областях України, а також у Криму без істотних опадів.

Буде ще тепліше. Практично у всіх областях вночі лише заморозки мінус 2-4. Виняток – Харківська область та Донбас. Там уночі мінус 3-6. Вдень у більшості областей України від мінус 1 до плюс 1 градусу. А у південних областях та у Криму у світлий час доби – від 2 до 5 градусів тепла.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Яйця» Гринкевича: чи можливо побороти корупцію в Міноборони
Следующая статьяГарантії корони: що привіз до Києва Ріші Сунак