Президент Володимир Зеленський підтвердив звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. На його місце призначили командувача Сухопутних військ Олександра Сирського, пише kp.ua.

— Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача… Я призначив генерал-полковника Сирського, — заявив Зеленський у відеозверненні.

Водночас Зеленський повідомив, що запропонував Залужному «бути й надалі разом у команді Української держави». Проте Залужний ще не дав своєї відповіді.

Перед оголошенням про відставку Зеленський зустрівся із Залужним та подякував йому за службу. Обидва зробили заяви, із яких було незрозуміло, чи прийняв президент конкретні кадрові рішення. Наразі указу про відставку Залужного та призначення Сирського на сайті президента немає.

  • 29 грудня телеграм-канали написали, що президент Володимир Зеленський звільнив головкома, проте інформація не підтвердилася.
  • 7 лютого «Українська правда» із посиланням на джерела написала, що Офіс президента розглядає дві кандидатури на пост Залужного — керівника ГУР Кирила Буданова та командувача Сухопутних військ Олександра Сирського.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяМіністерство ветеранів – без ветеранів: з чим пов’язана відставка міністра Лапутіної
Следующая статьяЧим прославився Залужний. Його успіхи та досягнення