KYIV, UKRAINE - APRIL 27: Young woman takes a photo of tulips in blossom on Independence Square on April 27, 2022 in Kyiv, Ukraine. Following Russia's retreat from areas around the Ukrainian capital, signs of normal life have returned to Kyiv, with residents taking advantage of shortened curfew hours, businesses reopening, and foreign countries promising to return their diplomats. (Photo by Alexey Furman/Getty Images)

В Україні з’явиться Єдиний державний реєстр адрес (ЄДРА). Він буде створений як один із базових реєстрів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури, пишуть Гроші.

Додатково буде створений Реєстр адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО) та Реєстр будівель та споруд (РБС).

«Усі цифрові продукти Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури впроваджуються для вирішення наших основних завдань: прозорої розбудови та відновлення, безпеки громадян, створення умов для сталого розвитку громад, підзвітності. Коли ми запроваджуємо будь-яке цифрове рішення, орієнтуємось на антикорупційний ефект та зручність для користувача. Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови», — зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Реєстр наповнюється громадами на місцях, які володіють достовірною адресною інформацією.

Наразі понад 1300 громад підключено до тестового середовища, більшість представників уже успішно завершило навчання та отримало необхідні навички. Найближчім часом навчання пройдуть представники всіх громад для швидкого підключення фахівців до ведення реєстрів.

Зазначається, що створення та використання таких реєстрів передбачено законом України й необхідно для подальшого вдосконалення електронних послуг та сервісів, що пов’язані з нерухомістю, об’єктами будівництва та їх адресацією. Зокрема, для взаємодії між державними регіональними та місцевими інформаційними системами, особливо в умовах війни.

Раніше ми писали, що в Україні перейменовують вулиці та станції метро, ​​назви яких хоч якось пов’язані з РФ. У зв’язку з цим у людей часто виникає питання, чи потрібно змінювати документи.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЕкспорт розбрату: чому поляки блокують українські товари та чим Україна може відповісти
Следующая статьяХолодний розрахунок: як НАТО готується до війни з Росією