Третій день у прикордонних з Україною регіонах Росії неспокійно. Добровольці підрозділів «Російський добровольчий корпус», Легіон «Свобода Росії» та «Сибірський батальйон» продовжують рейди в Бєлгородську та Курську області РФ. 14 березня ситуація загострилася. У Бєлгороді пролунало безліч вибухів, а в прикордонних селах точаться бої. Якою є реальна мета цього рейду і до чого він приведе — з’ясовував «Апостроф«.

Бєлгород салютує

З ранку 14 березня жителі Бєлгорода в соцмережах почали повідомляти про вибухи у центрі міста і публікували відео, як у небо піднімаються стовпи диму. При цьому по регіонах лунала повітряна тривога.

Пізніше російські добровольці з легіону «Свобода Росії» опублікували повідомлення про те, що почали знищувати склади БК у селищі Тьоткіне Глушківського району Курської області. З іншого боку про бої з добровольчими підрозділами повідомляли губернатори Бєлгородської та Курської областей, а також так звані російські «військори».

Один із військкорів написав, що добровольці «мають на меті створити «проходи» в лінії оборони для просування основних сил» . Мовляв, знищуючи позиції, ЗСУ забезпечують собі чисельну перевагу на дільницях, знижують рівень захисту оборонних сил зс рф. А «завдаючи шкоди об’єктам цивільної інфраструктури, ворог сіє паніку в ближньому тилу», — зазначає воєнкор.

«Тут так звані воєнкори мають рацію. Рейд російських добровольців на територію росії посіяв паніку, як у місцевого населення, так і серед влади, — сказав у коментарі «Апострофу» військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. — Крім того, цей рейд вкотре показує росіянам, що їхні кордони не захищені».

«Дії добровольців на території Бєлгородської та Курської областей говорять про те, що війна перейшла на територію росії. І це добре. Ми можемо побажати успіху росіянам, які хочуть звільнити свою батьківщину від путінського режиму, — каже «Апострофу» військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. — Оскільки військові дії набули серйозного обороту, то російському військовому командуванню доведеться зараз думати, як цьому протистояти».

Цілі рейду

На думку Петра Черника, окупантам доведеться знімати з фронту якісь підрозділи та терміново перекидати під Бєлгород та Курськ.

«Нам буде тоді трохи легше на фронті», — сказав Черник.

Цієї думку дотримується і Олександр Коваленко.

«Щоб нейтралізувати диверсантів, а РДК, «Свобода Росії» та «Сибірський батальйон» саме таку спецоперацію і проводять, російському командуванню потрібно перекидати ресурси з інших напрямків, наприклад, з Куп’янського», — зазначив військовий оглядач.

Ще одна мета рейду, на думку Коваленка, вирішити питання із демілітаризацією росії.

«Бійці РДК та легіону «Свобода Росії» виносять склади з БК та військові об’єкти, розташовані у прикордонних з Україною областях. І це добре, оскільки нам все одно доведеться проводити демілітаризацію росії, а тут вона вже почалася», — зазначив оглядач.

Щодо політичної складової – зриву виборів путіна в цих регіонах – то експерти оцінюють її досить стримано.

«Звичайно, на цій території виборчі дільниці не відкриються, але й вибори теж не зірвуться, оскільки в росії передбачено електронне голосування», — зазначив Петро Черник.

БНР на старті

Серед українських експертів також існує думка, що в Бєлгородській області може виникнути умовно БНР (Бєлгородська народна республіка), яку не зможе контролювати російська влада. Але чи вистачить ресурсів добровільних корпусів для цього?

«Про звільнення Бєлгорода та Курська, звісно ж, не йдеться. У нас немає ресурсу тримати ці області під своїм контролем. Але дестабілізувати ситуацію на якийсь час і влаштувати паніку — цілком реально», — резюмував Олександр Коваленко.

Тим часом, бойові дії на території рф тривають. За даними російських пабліків, у місті Грайворон Бєлгородської області паніка, населення намагається евакуюватися, а низка підприємств у Бєлгороді призупинила роботу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяРосіянин, де бензин брати будеш: чи знищить Україна російські НПЗ
Следующая статьяРДК у бороду, ЛСР у ребро: головні цілі Путіна на майбутніх «виборах»