Міністерство соціальної політики розробило новий інструмент підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) — субсидію на оренду житла. Реалізувати пілотний проєкт планується протягом двох років. Про це повідомила пресслужба міністерства, пишуть Гроші.

Як розповіли у відомстві, розмір субсидії враховуватиме вартість оренди в певному регіоні або населеному пункті країни. Адже ціни на оренду в Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи в невеликому населеному пункті суттєво відрізняються.

За даними дослідження аналітичної компанії CEDOS за підтримки Ради Європи, ціни на житло в Києві на 22% вищі за середні по країні, у Закарпатті — вищі у 2,5 раза, а в Миколаєві — нижчі на 30-35%. Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні.

Крім того, розмір субсидії залежатиме від:

  • кількості осіб у родині, яка орендує житло;
  • доходів домогосподарства;
  • спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно.

Отже, чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

«Зараз проєкт рішення про таку допомогу погоджується в середині уряду. Очікуємо, що після затвердження рішення уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки», — йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що на порталі «Дія» прискорили процес подання заяви про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЯкі автомобілі задекларували голови апеляційних судів
Следующая статьяКурс на війну: що чекати на фронті після виборів Путіна