В Україні запровадили новий вид соціальної допомоги «Дитина не одна». Вона передбачена для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дитину, що залишилася без батьківського піклування. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики, пишуть Гроші.

За інформацією міністерства, з початку повномасштабної війни щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.

Допомога «Дитина не одна» призначається на дітей, які залишилися без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Процес присвоєння дитині такого соціального статусу зазвичай займає до 6 місяців, на цей період і призначатиметься допомога.

Розмір виплати становить:

  • для дітей до 6 років — 6407, 5 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років — 7990 грн;
  • для дітей до 6 років з інвалідністю — 8970, 5 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років з інвалідністю — 11 186 грн.

Звернутися з заявою про призначення такої допомоги на 6 місяців до органів соцзахисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад може:

  • людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо родина постійно проживає в Україні;
  • представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, у якому тимчасово перебуває дитина.

Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сім’ї рідних чи близьких теж продовжено.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до нормативно-правової бази, які допоможуть дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини. Тобто процес усиновлення спростили.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЖигулі за 66 млн грн та «собака-тапки-погризяка»: які курйози зустрічаються в деклараціях посадовців
Следующая статьяСтворення електронної гривні. Чи запрацює український біткоін