У квітні немає жодного офіційного державного свята, тож відпочивати доведеться лише у суботу та неділю. Втім, якби такі свята і випали на будній день, це не допомогло б – через дію закону «Про організацію трудових відносин в умовах військового стану». Але все одно: у квітні буде 38 міжнародних та професійних свят, і 30 – релігійних. Про найважливіші з них розповідає «Апостроф«.

5 квітня (п’ятниця) – День укладення першої Конституції України

Цього дня в 1710 році гетьман Пилип Орлик оприлюднив документ «Договори та постанови прав та вільностей військових», в якому описав права та обов’язки гетьмана та його підданих. Документ цей був подібний до конституцій, які укладалися між королями Польщі та шляхтою, і відомий як «Конституція Пилипа Орлика».

7 квітня (неділя) – Всесвітній день здоров’я

1948 року цього дня набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров’я, а саме свято відзначається з 1950 року. ВООЗ щорічно присвячує його певній темі і проводить відповідні пропагандистські заходи. Цього року тему Всесвітнього дня здоров’я сформульовано як «Моє здоров’я – моє право».

7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я Фото: із відкритих джерел

26 квітня (п’ятниця) – Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу

Відмічається з 2017 року відповідно до ухваленої 8 грудня 2016 року резолюції Генеральної Асамблеї ООН. У якій йдеться про те, що «серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи досі відчуваються у багатьох державах світу». Щоправда, дії рашистів в Україні призводять до нових катастроф, але це вже інша історія.

26 квітня весь світ згадує про Чорнобильську катастрофу Фото: pv.by

28 квітня – Вхід Господній до Єрусалиму, Вербна неділя

Християнське свято відзначається в шосту неділю Великого посту. Присвячене урочистому в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим, описаному у всіх чотирьох євангеліях. Друга назва, Вербна неділя, пов’язана з тим, що пальмові гілки у країнах із холодним кліматом заміняли на верби.

Остання неділя квітня буде Вербною Фото: mig.com.ua

А вже на початку травня православні християни відзначають Світле свято Великодня. Але докладніше про пам’ятні дати травня – за місяць.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Перезаван­та­ження» команди: до чого призведуть кадрові зміни у Зеленського
Следующая статьяУкраїна нарощує держборг: скільки тепер винен кожен українець