Питання демобілізації і ротації військовослужбовців виключили із урядового законопроєкту про мобілізацію, їх планують розглянути окремо. Про це повідомила «Українська правда» із посиланням на джерела в оборонному комітеті, повідомляє kp.ua.

За даними видання, виключення цих положень із законопроєкту ініціював головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Він пояснив це тим, що питання демобілізації та ротації потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення.

— 3 урахуванням зазначеного пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців унормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті, — пояснив Сирський у листі до міністра оборони Рустема Умєрова, який УП має в розпорядженні.

Оборонний комітет Ради доручив Кабміну після ухвалення закону про мобілізацію розробити законопроєкт щодо удосконалення механізмів ротації та демобілізації військовослужбовців.

  • За чинним законом військові, яких мобілізовано з 24 лютого 2022 року, повинні служити до закінчення воєнного стану, якщо не мають підстав для звільнення (здоров’я, сімейні проблеми).
  • Прийнятий 7 лютого у першому читанні законопроєкт передбачав, що демобілізація може бути оголошена через 36 місяців безперервної служби.
  • Рада має розглянути урядовий законопроєкт про мобілізацію 10-11 квітня.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяКінець війні в Газі: чи варто очікувати на нову серію
Следующая статьяЦирк «на броні», або Як визначають, хто є “критично важливим” для держави