Аби перехопити ініціативу на полі бою у боротьбі з російськими окупантами, українцям варто дочекатися військової допомоги США.

Про це повідомляють в Інституті вивчення війни ISW, пише Апостроф.

Так, попри те, що офіційні особи США схвалюють наміри України проводити контрнаступ у 2025 році, в ISW вважають, що це варто зробити якомога швидше, оскільки протягом 2024 року ініціатива в руках Росії може надати їй низку переваг.

Так, 5 травня, радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна планує провести контрнаступальну операцію у 2025 році з метою відновлення контролю над окупованою Росією українською територією. Це станеться після того, як військова допомога США призупинить подальше просування російських військ у 2024 році. Він також зазначив, що військова допомога США не буде «миттєвим перемикачем» у ситуації на полі бою в Україні.

Згідно зі словами Саллівана, американська військова допомога дозволить українським військам «зберігати позиції на лінії фронту» і протистояти російським нападам протягом 2024 року.

Втім, в ISW вважають, що українцям, ймовірно, знадобиться ще кілька тижнів, аби західна зброя прибула до передових українських підрозділів і відіграла відчутну роль на полі бою. Аналітики вважають, що це допоможе українським військам стабілізувати лінію фронту і перехопити ініціативу.

«Здатність України звільнити свою територію і провести контрнаступальні операції залежить від низки неухвалених рішень на Заході, в Росії та Україні, а будь-які зовнішні спроби нав’язати часові рамки для українських контрнаступальних операцій ігнорують реальну ситуацію на полі бою», – йдеться у звіті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяНаша відповідь «Вагнеру»? Чи є реальним сценарій створення приватних армій в Україні
Следующая статьяБорги у спадок: депутати зобов’яжуть українців платити за своїх батьків