Україна надала англійській статус однієї з мов міжнародного спілкування – Верховна рада ухвалила президентський законопроєкт, який регулює її використання у країні. Відповідно до закону, кандидати на деякі посади, мова, зокрема про держслужбовців категорії А, військових офіцерського складу, поліцейських та прокурорів, повинні володіти англійською для прийому на роботу.

Також передбачено обов’язкове вивчення мови на всіх рівнях освіти. У всіх видах пасажирського транспорту інформацію повинні будуть дублювати англійською, екстрена допомога іноземцям, а також контроль на кордоні також повинні здійснюватися англійською.

Англійська є однією із шести мов, які використовує ООН. Вона також є офіційною у ЄС, Раді Європи, Єврокомісії, НАТО, а також більш ніж 60 країнах світу. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Під офіційною мовою мається на увазі, що вона закріплена в законодавстві та її вживання обов’язково на державному рівні.

Англійська мова є офіційною у Великій Британії, Ірландії, Мальті, а також у США та ряді інших країн Північної Америки – Канаді, Багамських островах, Сент-Люсії, Барбадосі.

Крім того, англійська офіційна мова в деяких країнах Африки – Кенії, ПАР, Намібії, Південному Судані, Судані, Малаві, Зімбабве та інших.

З азіатських країн англійською як офіційною користуються в Індії, Пакистані, Філіппінах, Сінгапурі.

У трьох десятках країн англійська вважається рідною мовою для більшості населення чи більшість населення спілкується нею. У Європі це Велика Британія, Ірландія, Мальта. Крім того, вона рідна для більшості населення Канади, США, Австралії, Нової Зеландії та ряду островів в Океанії.

Нагадаємо, із фінальної версії законопроєкту прибрали вимогу демонструвати іноземні фільми без українського дубляжу. Але є правка, що передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за демонстрацію англомовних фільмів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяНавіщо Нацбанк обмежує перекази з картки на картку і чи вдарить це по волонетрах
Следующая статья10 питань про відключення електрики в Україні: чому не збігаються графіки та чого чекати взимку