Українські підприємства оборонно-промислового комплексу та енергетичної сфери отримали право бронювати повністю всіх працівників.

Це передбачають зміни, які вніс уряд до постанови №76, інформує пресслужба Міністерства економіки, пише Апостроф.

За словами заступника міністра економіки Ігоря Фоменка, зокрема, йдеться про підприємства, котрі працюють на потреби оборони країни.

«Уряд удосконалив умови бронювання для підприємств, які працюють на потреби оборони, а також підприємств сфери енергетики. Виробники зброї, дронів, наші енергетики, які сьогодні відновлюють енергосистему, зможуть бронювати 100% працівників», — повідомив він.

Він зазначив, що відповідний крок дозволить підприємствам ОПК краще планувати свою роботу та з більшою ефективністю працювати на посилення обороноздатності країни, а енергетичної сфери — забезпечувати населення теплом та електричною енергією.

Також постанова передбачає збільшення термінів бронювання робітників критичних підприємств із шести місяців до одного року. Окрім того, дозволяється бронювати людей незалежно від віку, військового звання чи військово-облікових спеціальностей, навіть якщо дефіцитні.

Оновлення, внесені до постанови №76 від 27 січня 2023 року, такі:

  • 100% бронювання працівників підприємств ОПК, у яких є контракти для Збройних сил та інших військових формувань (на період дії контрактів);
  • 100% бронювання робітників підприємств електроенергетичного/ядерно-промислового/вугільно-промислового/нафтогазового комплексів та підприємств, що здійснюють відновлення чи ремонт зруйнованих чи пошкоджених підприємств енергетичного комплексу;
  • 100% бронювання працівників підприємств, що займаються будівництвом фортифікацій на час дії відповідного договору;
  • Нацполіція та ДСНС, у разі обґрунтованої потреби МВС, зможуть бронювати більш ніж 50% працівників (100% можливе за наявності обґрунтування та погодження голови Міністерства оборони).

Варто зауважити, що раніше Кабінет міністрів затвердив бронювання від мобілізації не більше 50 відсотків від штатного складу працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та Нацполіції.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяКурс валют: чому зростає долар, і чого очікувати далі
Следующая статьяДефіцит в енергосистемі: як ощадливо споживати електроенергію