Учасники саміту миру у Швейцарії підписали спільне комюніке про основи миру в Україні.

Відповідний документ оприлюднила пресслужба українського президента, пише Апостроф.

Варто зазначити, що напередодні західні ЗМІ оприлюднили текст спільного комюніке за підсумками мирного саміту у Швейцарії. Згодом офіційний документ з’явився на порталі очільника держави Володимира Зеленського.

В спільному комюніке йдеться про те, що досягнення сталого миру в Україні вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами повномасштабного конфлікту.

Учасники конференції наголосили, що саміт миру в Швейцарії побудували на базі минулих дискусій, які відбулися на основі «формули миру» Володимира Зеленського та інших мирних ініціатив, які повністю відповідають міжнародному праву. Учасники також підтвердили свою відданість утриманню «від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною, у межах їх міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами, і вирішенню спорів мирними засобами як принципам міжнародного права».

У спільному комюніке йдеться про те, що учасники конференції мають спільне бачення щодо трьох ключових аспектів:

  • Ядерна безпека — будь-яке використання ядерної енергії та відповідних установок має бути захищеним та безпечним, та подібні об’єкти мають надійно охоронятися. Учасники вимагають, аби українські АЕС, зокрема й Запорізька атомна електростанція, працювали виключно під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • Глобальна продовольча безпека має залежати від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У цьому контексті надзвичайно важливими вважаються повне торговельне судноплавство, а також доступ до портів у Чорноморсько-Азовському регіоні. Союзники наголосили, що напади на торговельні суда в портах та на всьому маршруті є неприйнятними.
  • Обмін військовополоненими — усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Ба більше, Росія має повернути додому усіх депортованих та незаконно переміщених дітей та цивільних громадян.

Окремо учасники конференції наголосили, що для встановленя миру в Україні необхідно залучити до діалогу усі сторони конфлікту, тому у майбутньому можуть відбутися подібні заходи із залученням представників усіх сторін.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУсе про процедуру арешту майна «ухилянтів»
Следующая статьяЯк депутати та чиновники за кордон їздять: що дозволено законом