Сервіс попереднього бронювання готелів та хостелів по всьому світу, яким активно користуються й українці, попередив про збільшення кількості туристичних шахрайств. Таких випадків, за даними booking.com, стало більше аж на рекордні 900%. А винен у всьому — штучний інтелект! Адміністрація сайту повідомила, що ШІ спричиняє вибух шахрайства у сфері подорожей, пише BBC.

Керівниця відділу інтернет-безпеки компанії заявила, що від 500 до 900% кількість шахрайств зросла всього за останні 18 місяців, пише Інформатор. За її словами, особливо помітно зросла кількість фішингових атак, коли людей обманом змушують передати свої фінансові дані. Це трапилось після того, як на ринку з’явилися інструменти генеративного ШІ, такі як ChatGPT.

«Звичайно, ми стикалися з фішингом ще з часів появи електронної пошти, але сплеск почався незабаром після запуску ChatGPT. Ми створили моделі штучного інтелекту, щоб виявляти такі готелі і або блокувати їхнє потрапляння на сайт, або видаляти ще до того, як вони будуть заброньовані», — сказала вона.

Як працює шахрайська схема

Зловмисники використовують штучний інтелект для запуску атак, що імітують електронні листи. Фішингові атаки часто намагаються переконати людей передати дані своїх карток, надсилаючи їм фальшиві — але дуже переконливі на вигляд — посилання на інтернет-бронювання.

Шахраї часто обирають такі вебсайти, як Booking.com та Airbnb, оскільки вони дозволяють людям самостійно розміщувати інформацію про місця для проживання. Після того, як хтось платить, шахраї або безслідно зникають, залишаючи покупця без житла, або навіть намагаються виманити у людини ще більше грошей за допомогою подальших повідомлень.

Як розпізнати шахраїв

Такі види шахрайства існують десятиліттями й часто супроводжуються явними ознаками шахрайства — орфографічними та граматичними помилками. Звісно ШІ більш грамотний ніж більшість шахраїв, проте вихід є.

Поради користувачам

Використовуйте двофакторну автентифікацію — вона передбачає додаткову перевірку безпеки, наприклад, введення коду, надісланого на телефон. Це найкращий спосіб боротьби з фішингом та крадіжкою облікових даних.

Будьте більш пильними, ніж раніше: перш ніж переходити за посиланнями, досліджуйте їх. Переконайтеся, що контактні дані легко доступні на веб-сайтах і що там є номер телефону — багато шахрайських сайтів навмисно його не мають.

Бронюйте пакетні тури, а не окремо переліт і проживання, а також користуйтеся кредитною карткою, щоб бути максимально захищеним.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяУ тилу ворога: географія операцій Головного управління розвідки
Следующая статьяВ Україні обмежили використання кредитних коштів: яку заборону вводить НБУ