Після періоду турбулентності наприкінці травня – на початку червня валютний курс в Україні стабілізувався. «Апостроф» з’ясовував, скільки коштуватимуть долар та євро до кінця літа.

Валютний курс в Україні продовжує подавати сюрпризи. Нагадаємо, наприкінці травня долар почав стрімко дорожчати. Спершу він подолав психологічний бар’єр 40 гривень, а до середини червня дістався і до позначки у 41 гривню.

Втім, другу половину червня валютний курс залишався відносно стабільним, і на початок липня він становить у середньому 40,6 гривні/долар.

Євро також стабільний, його курс зупинився на рівні близько 43,6 гривні.

Долар у відпустку не йде

Однак що відбуватиметься з валютним курсом далі, яким він буде до кінця літа?

«Домінуючим фактором руху залишиться політика НБУ. Саме Нацбанк регулюватиме межі коливань (курсу) та своїми інтервенціями збивати попит (на іноземну валюту), або, навпаки, не збивати, якщо буде прийнято таке рішення. Виходячи з цього, і формуватиметься курс», – сказав у коментарі «Апострофу» фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

При цьому в Національному банку України традиційно утримуються від будь-яких прогнозів щодо курсу долара та інших іноземних валют. Що й підтвердив у розмові із виданням член Ради НБУ Василь Фурманов.

«Національний банк України прогнозів щодо курсу не дає. Єдине, що можу сказати, що все буде стабільно та контрольовано», — зазначив він.

Експерти, опитані «Апострофом», також не очікують найближчим часом якихось серйозних коливань курсу.

«У найближчі два місяці з курсом буде все приблизно так само, як і в попередні два місяці, — сказав у коментарі виданню інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса. — Нічого кардинального не має статися, можливі коливання з поступовим просуванням трохи вище, але дуже поступово, без різких рухів» .

За словами Андрія Шевчишина, наразі є достатньо причин для подальшої девальвації гривні.

«Девальваційний тренд зберігається, і, відповідно, ми його спостерігатимемо і в найближчі місяці, — сказав експерт. — Вважаю, що до вересня ми подолаємо по долару позначку 41. Коли це відбудеться — визначить НБУ. Може, це буде плавний процес, а може й ні».

Сергій Фурса також не виключає, що до кінця літа курс долара досягне 41 гривні. Ну, а щодо курсу євро, то він визначатиметься за крос-курсом до долара.

Раніше Нацбанк заявляв, що згодом саме євро стане головною іноземною валютою в Україні, що є логічним, оскільки вже зараз частка транзакцій у євро наближається до 50%. Відповідно, курс гривні фіксуватиметься до євро, а не до долара як зараз, а курси інших валют — через крос-курси євро до цих валют.

«Ми зараз більше залежимо від євро, але прив’язки до нього ще немає. Відповідно, буде перерахунок через крос-курс. Якщо ми вважаємо, що курс євро зберігається на рівні 1,1, відповідно, через цей коефіцієнт можна буде перерахувати курс євро», – сказав Андрій Шевчишин.

Таким чином, якщо до кінця літа долар буде коштувати 41 гривню, курс євро перевищить 45 гривень.

Курс на перспективу

Надалі гривня також швидше за все втрачатиме позиції. Україна значною мірою залежить від зовнішнього фінансування, зокрема з боку МВФ. Меморандум про співпрацю з фондом, зокрема, передбачає подальшу валютну лібералізацію, і це означає, що ми рухатимемося в цьому напрямку.

При цьому наша країна веде непрості переговори з приватними кредиторами щодо реструктуризації боргу щодо євробондів. Поки що переговори не приносять успіху, і якщо домовитися не вдасться, це може додати волатильності вітчизняному валютному ринку.

Найближчими місяцями очікується прискорення інфляції, зберігається дефіцит генеруючих потужностей, і це також фактори можливої валютної волатильності.

Крім того, треба розуміти, що не сприяє стабільності й продовження бойових дій.

На думку Андрія Шевчишина, враховуючи всі ці фактори, до кінця 2024 року варто очікувати на курс 42 гривні/долар.

Ну, а курс євро, якщо у його парі з доларом не відбудеться змін, становитиме понад 46 гривень.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяГроші для ВПО: що зміниться 1 липня
Следующая статьяЗеленський пропонує домовлятися з Росією через посередників. Це взагалі реально?