Через падіння економіки та скорочення реальних доходів українці раціоналізують свою споживчу поведінку. Сьогодні майже 60% споживачів відмовилися від імпульсних покупок, а близько 50% почали купувати переважно акційні товари, пишуть Гроші.

Про це повідомляє NV.ua, аналізуючи тренди споживчого ринку України.

Видання зазначає, що також на 20% зріс інтерес українців до розпродажів. При цьому близько 70% покупців вважають, що ціни в період нинішніх розпродажів вищі, ніж минулого року.

Крім того, близько 45% покупців планують купити менше подарунків, а приблизно 54% мають намір попередньо вибрати потрібні товари, додати їх до списку бажань та чекати на акції.

Видання також повідомляє, що дані соцопитувань свідчать, що протягом останніх двох років збільшилася кількість українців, які вважають за краще купувати продукцію вітчизняних виробників — 53% проти 35% у 2021 році. Серед мотивів такого вибору українці зазначають такі фактори:

  • підтримка економіки України;
  • допомога армії та вимушеним переселенцям;
  • дизайн із використанням елементів національної символіки;
  • розумне співвідношення ціни та якості.

При цьому наголошується, що ціна товару є визначальним критерієм для 62% покупців, на якість основну увагу звертають 15%, а інноваційні характеристики товарів цікавлять лише 8% покупців.

Раніше ми писали про те, що на перший план у пріоритетах витрат українців у 2023 році вийшли продукти, а також товари та послуги першої потреби, на які припадає 2/3 особистого бюджету.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статья«Саваслейка» та «Моздок» тепер стали ціллю: куди долітають нові українські дрони
Следующая статьяКорупція серед суддів: хто вже отримав вирок за хабарництво