Плануєте відпочинок серед жовто-багряних пейзажів, але не знаєте куди саме відправитися? Або ж просто хочете втекти від сірих буднів та міської метушні? Сьогодні розповідаємо про найцікавіші природні атракції нашої країни. Тут ви зможете насолодитися неповторною флорою і фауною та відновити сили, пише obozrevatel.com. Тож який напрямок обрати — читайте нижче.

Згоранські озера

Заказник розташовується у межах Ковельського району Волинської області. Осередок складається з водойм карстового походження. Також він оточений лісовими масивами та болотами.

Існує легенда, що колись тут спалахнула блискавка, і всі дерева згоріли. А на їхньому місці утворилася водойма.

Тут можна відправитися у піші та велосипедні прогулянки або на тихе полювання. А ще тут діє прокат човнів.

В однойменному селищі є чимало садиб й котеджів, де можна залишитися на кілька днів.

До речі, за 10 кілометрів звідси знаходиться ще один заказник — Мошне. Тут облаштували пірс, на якому поставили лавки та столик.

Унікальні заказники та заповідники України: куди ще встигнути поїхати в міжсезоння

Інгулецький степ

Розміщується у межах Криворізького району Дніпропетровської області. Тут переважають степові схили та скелясті береги річки Інгулець.

На території природного комплексу можна побачити безліч видів рослин, занесених до Червоної книги України. Зокрема, тут зростає ковила українська, тюльпан Бузький, сон-трава, горицвіт весняний, а також проживають різноманітні види комах, птахів та плазунів.

З цікавого: тут розташовується малодосліджене святилище, яке утворилося ще за часів Залізної доби.

Поціновувачам риболовлі радимо поїхати до Лозуватки — за 15 кілометрів звідси. Для фішингу тут є спеціально облаштовані зони.

До речі, найближчі апартаменти можна знайти в Чкаловці чи Мар’янівці.

Канівський заповідник

Один із найстаріших та найвідоміших заповідників в Україні. Знаходиться на берегах Дніпра, неподалік міста Канів у Черкаській області.

З цікавого: осередок межує з Чернечою горою, де похований Тарас Шевченко.

Тут є декілька острівців: Шелестів, Круглик та Зміїні. На останніх ростуть столітні дуби та сосни.

Також тут можна зустріти сарн, диких свиней, лисиць, зайців та борсуків.

Обов’язково відвідайте музей, що знаходиться на території. Його заснували у 1969 році у старовинному меморіальному будинку академіка Миколи Біляшівського. Тут облаштували дві кімнати, які присвятили його творчості.

А ще тут зберігаються понад дві тисячі експонатів. Зокрема, нові для науки види викопних рослин. Їх знайшли на Великому Скіфському городищі.

Унікальні заказники та заповідники України: куди ще встигнути поїхати в міжсезоння

Медобори 

Природоохоронна територія у Тернопільській області. Вона є частиною Подільських Товтр — гірського хребта, утвореного кораловими рифами давнього моря. Сьогодні це мальовничі ущелини та каньйони.

Тут ростуть рідкісні, ендемічні та реліктові види рослин, занесені до Червоної книги України. Серед них: ясенець білий, цибуля ведмежа, лілія лісова, зозулині черевички справжні тощо.

Одна з найвищих точок заповідника — Гостра Гора. Звідси відкривається краєвид на ланцюг товтрового пасма. Також видно вершини Дзюрава, Лебедиха та Любовня.

Радимо поїхати до Сатанівського музею, який знаходиться за 8 кілометрів звідси. Існує думка, що фортифікаційну споруду звели у другій половині XV – на початку XVI століття. А ще зайдіть до місцевої синагоги. Її вважають однією з найстаріших збережених юдейських культових споруд на території нашої країни.

Унікальні заказники та заповідники України: куди ще встигнути поїхати в міжсезоння

Поліський заповідник

Розміщується у Житомирській області. Заповідник створили у 1968 році на базі трьох лісництв, з метою збереження природних комплексів Полісся.

Територія осередку багата на хвойні ліси, численні водойми та струмки. Тут мешкають такі великі ссавці, як лось та рись.

Обов’язково завітайте до етнографічного музею просто неба «Древлянське село». Тут туристи більше дізнаються про життя давнього племені. А ще тут можна переночувати в зрубній хаті з піччю та вивчити ремесло коваля.

Також на території комплексу зберігається колекція старовинних каменів: «престол», «скриня», «з відбитком черевика й руки» та «сльози Богородиці».

Унікальні заказники та заповідники України: куди ще встигнути поїхати в міжсезоння

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Предыдущая статьяЗарплати військових з 1 грудня: скільки платитимуть
Следующая статьяВ Україні переписали ціни на землю: скільки тепер коштує гектар